cestovanie 0 Zobrazení

V Taliansku majú fontánu, ktorá nalieva víno 24 hodín a je zadarmo

V regióne Abruzzo, východne od Ríma, existuje fontána vína, kde si môžete ho vychutnať úplne zadarmo
od Pavol 2020-02-07
 

Predstavte si fontánu, ktorá namiesto vody vydáva víno. Táto myšlienka pravdepodobne znie trochu šialene, ale v regióne Abruzzo, východne od Ríma, existuje taký zdroj. Najlepšie na Fontana del Vino je to, že si ktokoľvek môže drink vychutnať bez zaplatenia.

Fontána bola nainštalovaná vinárstvom Dora Sarchese. Návštevníci môžu vstúpiť do obrovskej štruktúry sudov a načapovať si vína, koľko chú, bez akéhokoľvek zaplatenia, stačí si iba priniesť svoj vlastný pohár.

Táto myšlienka vznikla ako pomoc pre pútníkov, ktorí nasledujú cestu svätého Tomáša, ktorá vedie z Ríma do Ortony (140 míľ) a jej cieľom je navštíviť katedrálu mesta, kde sú pozostatky Tomáša, jedného z Ježišových učeníkov. Pravdepodobne od tejto povinnej zastávky pokračujú vo svojej ceste s ružovými tvárami a zvýšenou náladou.

Fontána vína

Toto však nie je jediný zdroj vína na planéte, v Španielsku je taktiež takáto fontána. Je to vynikajúca zdvorilosť vinárskych závodov Irache, ktoré ponúkajú svoje víno pútnikom, ktorí cestujú po ceste do Santiaga de Compostela, podľa tradície benediktínskych mníchov. V tejto fontáne sú dva vodovodné kohútiky, jeden s vínom a jeden s vodou, druhému samozrejme takmer nikto nevenuje pozornosť.

zdroj: okchicas.com, telegraph.co.uk, Youtube/Carlotta Balena

loading...
Predchádzajúci článok Stručná informácia o tom, aký by mal byť váš krvný tlak vo vašom veku
Nasledujúci článok Od smrti Heleny Růžičkovej uplynulo viac ako 16 rokov, toto ste možno o nej nevedeli