zaujimavosti 7,392 Zobrazení

Orkán Sabine je na Slovensku, sila vetra cez 100 km/h

Ak môžete, nevychádzajte z domu
od Pavol 2020-02-10
 

Orkán Sabine je na Slovensku, sila vetra cez 100 km/h. Ak môžete, nevychádzajte z domu.

Počasie sa zhorší už krátko popoludní, kedy cez naše územie začne postupovať studený front, na čele ktorého sa očakávajú najsilnejšie nárazy vetra. Orkán Sabine sa nezadržateľne blíži aj na naše územie. V noci začala ovplyvňovať počasie v oblasti Beneluxu a v Nemecku a vietor už začína silnieť aj na našom území. To najsilnejšie však ešte len príde, informuje portál iMeteo.sk

Predpoludním začne postupovať nad Moravu a krátko pred 12:00 bude na slovensko-českých hraniciach. Očakáva sa výskyt mimoriadne silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 29 – 32 m/s (105 – 115 km/h).

Na mnohých miestach popoludní ešte zosilnie, no najvýraznejší nárast intenzity vetra budeme môcť badať najmä na západnom Slovensku.

Vietor najskôr zosilnie na Záhorí a okolo 13:00 by mal silnieť v okolí Bratislavy. Okolo 14:00 až 15:00 sa očakávajú najsilnejšie nárazy aj v ďalších častiach Podunajskej nížiny a výraznejšie by mal vietor slabnúť až po 18:00.  Silný vietor bude sprevádzaný aj silnejšími zrážkami a môžu sa objaviť aj búrky.

Aktuálny radarový záber a čelo postupujúceho studeného frontu môžete sledovať TU.

zdroj: imeteo.sk

loading...
Predchádzajúci článok Napriek tomu, že mala ťažký pôrod a prišla o pamäť, jej manžel držal rodinu pohromade
Nasledujúci článok Takéto problémy narobila víchrica Sabine v Čechách