zaujimavosti 0 Zobrazení

Vláda schválila zrušenie diaľničných známok od januára 2021

Na určitých úsekoch ciest vláda schválila zrušenie diaľničných známok
od Pavol 2020-02-12
 

Vláda v stredu 12. februára schválila návrh na zrušenie zákona o diaľničnej známke s účinnosťou od 1. januára 2021.

Motoristi s autami do 3,5 tony by tak mali od budúceho roka jazdiť po diaľniciach a rýchlostných cestách bezplatne. "Navrhuje sa zrušiť povinnosť úhrady diaľničnej známky za užívanie vymedzených úsekov ciest z dôvodu nedostavanej diaľničnej siete a zvýšenie disponibilného príjmu obyvateľstva," konštatuje sa v dôvodovej správe. Účinnosť sa navrhuje od 1. januára 2021.

Naliehavosť prijatia návrhu zákona bola odôvodnená aktuálnou situáciou, ktorá si vyžaduje účinné riešenia v záujme zvýšenia disponibilného príjmu širokých skupín obyvateľstva znížením ich výdavkov na platenie diaľničných známok. Ministerstvo financií vyčíslilo toto opatrenie, že by malo stáť približne 70 miliónov eur.

Návrh zrušiť diaľničné známky, kým nebudú dostavané diaľnice, vyslúžil tvrdú kritiku od viacerých expertov. Tí to označili za nezmysel a zúfalú snahu získať si hlasy voličov krátko pred parlamentnými voľbami.

loading...
Predchádzajúci článok Nechutný prípad na bratislavskom sídlisku. Muž začal onanovať pred nezletilými chlapcami
Nasledujúci článok Napĺňa sa biblické proroctvo? Východnú Afriku postihla najhoršia invázia koníkov za posledných 25 rokov