zaujimavosti 741 Zobrazení

Prichádza nová technológia: kontaktné šošovky s maličkým displejom

Vďaka obrazovke veľkosti zrna piesku tieto inovatívne kontaktné šošovky dokážu premietať grafické informácie na sietnici používateľa
od Pavol 2020-02-18
 

Vďaka obrazovke veľkosti zrna piesku tieto inovatívne kontaktné šošovky dokážu premietať grafické informácie na sietnici používateľa. Akoby to bolo zo sci-fi filmu, prostredníctvom týchto inovatívnych šošoviek môžete dostávať oznámenia alebo nechať prenášať technické informácie cez internet bez toho, aby ste sa museli obzerať po zariadení.

Technologická spoločnosť Mojo Vision zo Saratoga v Kalifornii vyvinula kontaktné šošovky, ktoré dokážu premietať grafické informácie, keď sa cez ne pozeráte. Inteligentná obrazovka veľkosti zrna piesku dokáže premietať obrazy na sietnici s informáciami prenášanými cez internet. Používatelia šošoviek dokážu čítať, či dokonca si pozrieť cestovný poriadok na internete bez toho, aby rozptyľovali okolie. Kontaktné šošovky prenášajú grafické alebo písomné správy vyrobené s veľmi jemnými čiarami a svetelnými čiarami, ktoré sú ľahko rozlíšiteľné a nezasahujú do prirodzeného videnia.

Cieľom startupu taktiež je, aby bola šošovka čo najmenšou príťažou a poskytovala len tie informácie, ktoré človek v určitú chvíľu potrebuje, nech už je tá chvíľa kedykoľvek. A keďže ide o kontaktnú šošovku, displej bude vidno aj vtedy, keď má nositeľ šošovky zavreté oči.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Rakúšania zahájili boj proti ničeniu úrodnej, zelenej pôdy, žiaden supermarket na nej nevyrastie
Nasledujúci článok Polícia pátra po mužovi, ktorý ženám v električkách strihá vlasy