pribehy 879 Zobrazení

V Česku zažili podvod za viac než miliardu, gangu naleteli aj známi športovci

Polícii sa hlásia stále ďalší ľudia, ktorí sa vraj stali obeťou trojice podvodníkov sľubujúcich zisky na svetových burzách
od Pavol 2020-02-23
 

Trojica mužov si nechávala od svojich klientov peniaze, ktoré údajne mali investovať na svetových burzách. Polícii sa hlásia stále ďalší ľudia, ktorí sa vraj stali obeťou trojice podvodníkov sľubujúcich zisky na svetových burzách, ide o viac než milardu českých korún. Medzi poškodenými boli aj známi českí športovci, informuje portál tn.nova.cz.

Príbeh amerického superpodvodníka, známy vďaka filmu Vlk z Wall Street, môže byť odstrašujúci, ale pre niektorých taktiež aj inšpirujúci. To, čo v tomto čase detektívi z Národnej centrály proti organizovanému zločinu v Česku vyšetrujú, ho silne pripomína. Realita bola podľa policajtov zhruba taká, že podvodníci žiadali od poškodených, aby im zverili svoje peniaze, za ktoré si podvodníci nakúpili luxusné oblečenie, autá a presťahovali sa zo sídliska do veľkej vily.

Nikto sa tým nechválil verejne, ale vyzerá to tak, že medzi tými, ktorí prispeli na luxus týchto troch podvodníkov, boli aj známi športovci. Podľa informácií TV Nova hlavne hokejisti a futbalisti. "Som jeden z tých šťastnejších a aj keď som to zvažoval, tak som tam nič nakoniec nedal," povedal český futbalista David Limberský. Vklady klientov predstavovali podľa vyšetrovateľov od 50-tisíc až po milión českých korún.

Firma sľubovala výnosy 30 až 100 percent. Niekto vraj peniaze dostával, ale podľa všetkého to boli peniaze iných klientov. Ide o takzvanú Ponziho schému, ktorá funguje tak, že do systému vloží peniaze veľa ľudí, späť ich však dostane iba časť z nich. Obvineným hrozí až desaťročné väzenie, polícia ich vyšetruje na slobode.

zdroj: tn.nova.cz

loading...
Predchádzajúci článok Gabo, ktorý vyhral jedenástu sériu Farmy si takto užíva výhru
Nasledujúci článok Slovenský turista sa stratil v Škótsku v horách