zdravie 3,150 Zobrazení

Mamografia a rakovina prsníkov: Riziká o ktorých lekári nehovoria

Aké účinky má mamografia na rakovinu?
od Pavol 2018-07-10
 

Milióny žien ju ročne podstupuje. Avšak len niektoré sú si vedomé množstva rizík, ktorým sa vystavuje.

Všetko sa robí v mene údajnej prevencie. A to už nespomíname tie, ktoré sú chybne diagnostikované, zbytočne liečené či inak poškodzované.

Najhorším výsledkom žiaľ neraz býva aj smrť. To všetko len preto, aby sa ziskom nasýtil komerčný medicínsky systém.

Takmer všetky súčasné výskumy poukazujú na nebezpečenstvo mamografie

Výskum z roku 2011 vykonaný v Národnom laboratóriu Lawrence Berkeley (zariadenie vlády USA) ukázal, že radiácia mení prostredie okolo bunky a zároveň zvyšuje riziko mutácií. Tieto mutácie môžu byť potom využité na ďalšie generovanie buniek.

Spomínaná štúdia ďalej zistila, že v období 4 až 8 týždňov po vystavení sa radiácii v úrovniach nižších ako získaných pri bežnom mamografe, bunky v prsiach začali predčasne starnúť.

Dospeli do štádia, kedy už neboli ďalej schopné posielať špecifické chemické správy do ich bezprostredného okolia. To sa k tomu ešte zaplnilo pred-rakovinovými bunkami vytvorenými počas predchádzajúceho ožiarenia.

Výskum ukazuje, že radiácia dokáže zmeniť mikro-prostredia prsných buniek. To následne podporuje rast abnormálnych buniek s fenotypom dlhého života, ktoré majú oveľa väčší potenciál sa stať rakovinovými.

Mnohí z komunity výskumu rakoviny, a zvlášť rádiológovia, boli pomerne pomalí, aby dokázali priznať a zahrnúť do svojej práce zistenie, že bunky nie sú samostatné entity a tiež, že vysoko komunikujú navzájom, aj so svojím okolím.

loading...
Predchádzajúci článok Justin Bieber urobil životný krok!
Nasledujúci článok Thalía začína nové svetové turné v novembri