zaujimavosti 0 Zobrazení

Prvé prípady koronavírusu hlásia v Rakúsku a Chorvátsku

Rakúsko má prvé dva prípady nákazy koronavírusom, prvého chorého potvrdilo aj Chorvátsko
od Pavol 2020-02-25
 

Rakúsko má prvé dva prípady nákazy koronavírusom. U dvojice v Innsbrucku infekciu potvrdili testy. Podľa rakúskej agentúry APA majú obaja pacienti 24 rokov a žijú v Innsbrucku, minimálne jeden z nich ale pochádza z talianskej Lombardie. Prvého chorého potvrdilo aj Chorvátsko. Podľa vlády sa jedná o mladíka zo Záhrebu, ktorý sa vrátil z cesty do Milána.

U pacientov v Innsbrucku zatiaľ nie je úplne jasné, kde sa nakazili. Je ale vysoko pravdepodobné, že sa s koronavírusom dostali do styku práve v severotalianskej Lombardii. Podľa serveru Der Standard nie sú v ohrození života, majú iba teplotu a teraz sú v izolácii. Na tirolské úrady sa obrátili sami a popísali im svoje symptómy. 

Podozrenie na koronavírus teraz preverujú aj v Linzi. 55-ročný muž vykazoval symptómy choroby COVID-19 po návrate zo zájazdu do Benátok. Ostatní účastníci zájazdu majú zostať až do vyhodnotenia testov doma. Rakúske ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že je po celej krajine pripravené o pacientov s koronavírusov starať sa 59 nemocníc. Najviac z nich je v Hornom a Dolnom Rakúsku, ktoré susedia s Českom. Vo Viedni majú pre prípadných chorých pripravených "až stovku lôžok".

Prvého nakazeného novým typom koronavírusu v utorok oznámilo aj Chorvátsko. Mladík, ktorý sa od 19. do 21. februára zdržiaval v talianskom Miláne, vykazuje mierne symptómy choroby. "Je v izolácii a v tento okamih sa mu darí dobre," oznámil chorvátsky premiér Andrej Plenkovice. Chorvátsko, je tak už jedenástou krajinou v Európe, kde sa potvrdilo nakazenie koronavírusom, ktorý sa v decembri začal šíriť z čínskeho mesta Wu-chan. Zatiaľ bola infekcia potvrdená u pacientov v Belgicku, Veľkej Británii, Fínsku, Francúzsku, Chorvátsku, Nemecku, Taliansku, Rakúsku, Rusku, Švédsku a Španielsku.

zdroj: ct24.cz, foto: pixabay

loading...
Predchádzajúci článok Na severe Slovenska sa prepadla cesta, silný vietor zrútil aj betónové stĺpy
Nasledujúci článok Ženu štvalo, že jej muž chodí každý večer do krčmy, tak postavila na záhrade vlastnú