zaujimavosti 0 Zobrazení

Vedci zistili, že psy dokážu odhaliť zlého človeka

Psy jednoducho majú nejaký inštinkt, ktorý ich môže varovať pred nebezpečenstvom alebo spoľahlivosťou osoby
od Pavol 2020-02-27
 

Pomerne často si môžete nevšedným spôsobom všimnúť, ako je zviera nervózne, keď je vedľa človeka. Psy jednoducho majú nejaký inštinkt, ktorý ich dokáže varovať pred nebezpečenstvom alebo spoľahlivosťou osoby. Ukazuje sa, že takéto inštinkty boli vedecky zdôvodnené.

Štúdiu vykonal vedec Akiko Takaoka z Kjótskej univerzity. On a jeho kolegovia chceli vedieť, či pes verí človeku, ktorý klamal. Pokus sa uskutočnil v 3 etapách, aby sa zistilo, ako rýchlo môže zviera určiť, že je dotyčná osoba nespoľahlivá. Tím vedcov tvrdí, že táto štúdia je veľmi dôležitá pre ďalšie štúdium správania psov. Ukazuje nám, že psy sú ochotnejšie komunikovať s čestnými ľuďmi, dodáva John Bradshaw z University of Bristol.

Počas experimentu majitelia psov poukázali na kontajner s jedlom. Pes sa k nemu automaticky rozbehol. Majiteľ mu však po otvorení ukázal, že sa tam žiadne jedlo neskrýva. Psík bol podvedený. Už pred touto skúškou bolo známe, že psy budú na základe majiteľovho gesta, bežať za objektom. To je dôkaz toho, že im veria a že vedia porozumieť ľudským gestám. Keď sú však gestá nejasné, pes môže byť nervózny a vystresovaný. Skúsite tento „trik“ prvýkrát, druhýkrát, no už po tretíkrát vám pes neverí a vaše gesto ignoruje. Jednoducho ste klamár a klamárom neverí.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Koronavírus a africký mor, vyvoláva obavy o apokalypse z Biblie
Nasledujúci článok Taxikár poskytol prístrešie osamelej žene, ktorá prežila blokádu Leningradu