pribehy 533 Zobrazení

Taxikár poskytol prístrešie osamelej žene, ktorá prežila blokádu Leningradu

Taxikár poskytol prístrešie 95-ročnej žene, ktorá prežila blokádu, keď zostala na ulici vinou vzdialených príbuzných
od Pavol 2020-02-28
 

Už viac ako šesť rokov býva veteránka Veľkej vlasteneckej vojny Alexandra Levčenková u taxikára Ramiza Alijeva v Severnom Osetsku. Taxikár poskytol prístrešie 95-ročnej žene, ktorá prežila blokádu, keď zostala na ulici vinou vzdialených príbuzných.

"Prehovárali ma, aby som ich prihlásila na pobyt, a ja hlúpa som to urobila," spomína Alexandra Levčenková. V roku 1942 počas blokády Alexandre zomrel jej jediný syn na zápal pľúc. Po vojne zomrel aj manžel a Alexandra vymenila byt v Leningrade za byt vo Vladikavkaze a vrátila sa do vlasti spolu so svojou svokrou, uvádza portál cz.sputniknews.com.

V roku 1976 svokra zomrela. A po manipuláciách príbuzných, ktorých Alexandra unáhlene pustila do bytu, sa veteránka ocitla na ulici. Ramiz uvidel dôchodkyňu v obchode, začal jej pomáhať a voziť ju taxíkom do polikliniky, na trh pre potraviny. Keď jej začalo byť príliš ťažko, žena ho poprosila, aby ju vzal k sebe: "Synák, vezmi ma k sebe! Kde budeš ty, tam budem aj ja."

Ramiz jej hľadal byt, nakoniec prišiel, zbalil jej veci a vzal ju k sebe. "Celkom to trvalo 3 dni, viac nie. Potom som to nevydržal, nedokázal som ju odmietnuť a vzal som ju k sebe," uviedol Ramiz.

Samotné video o tomto príbehu nájdete na ďalšej strane...

loading...
Tags leningrad
Predchádzajúci článok Vedci zistili, že psy dokážu odhaliť zlého človeka
Nasledujúci článok 10 najdôležitejších dôvodov, pre ktoré podľa vedcov dochádza k rozvodom