zaujimavosti 0 Zobrazení

10 najdôležitejších dôvodov, pre ktoré podľa vedcov dochádza k rozvodom

Medzi jeden z bodov patrí aj chudoba a nezamestnanosť
od Pavol 2020-02-28
 

Každý chce nájsť lásku na celý život, ale prax ukazuje, že skvelé príbehy sú v skutočnom živote zriedkavou výnimkou. V Európe za posledných 50 rokov došlo k 2,5krát častejším rozvodom a k uzatváraniu manželstva o dvakrát menej. Dobrou správou je, že rozvod sa dá predpovedať, čo potvrdzuje aj vedecký výskum. V tomto článku vám predstavím 10 najdôležitejších dôvodov, pre ktoré podľa vedcov dochádza k rozvodom.

1. Množstvo úsmevov na detských fotografiách

Psychológovia vykonali sériu testov, aby pochopili, či je možné predpovedať rozvod pomocou fotografií z detstva a puberty. V jednom z výskumov vedci pozorovali fotky zo školy a hodnotili intenzitu úsmevu na stupnici od 1 do 10. Hodnotenie bolo založené na rozťahovaní dvoch svalov: jedného, ktorý roztiahol ústa a jedného, ktorý vytvoril vrásky okolo očí. 

Žiadne z detí, ktoré sa usmievali na stupnici „10“, nemali rodičov, ktorí sa rozviedli. Medzi tými, ktorí sa zamračili, sa jeden zo štyroch rodičov rozviedol. V dôsledku toho sa ukázalo, že rodičia detí, ktorí na fotografiách pôsobia odradivo, sa v porovnaní s ľuďmi, ktorí sa usmievajú, rozvedú päťkrát viac.

2. Emocionálny tón hlasu

Výpočtový algoritmus dokáže predpovedať úspech manželstva s presnosťou až 79%, pričom pri hovorení použije iba hlasový tón manželov. Vedci analyzovali rozhovory viac ako 100 párov, ktoré išli k psychológovi a potom sledovali ich rodinný stav po dobu 5 rokov.

Ukázalo sa, že výška hlasu, jeho intenzita, jeho „chvenie“ a „jas“ môžu signalizovať silné emócie. „To, čo hovoríte, nie je jediné, čo dáva zmysel. Dôležité je, ako to hovoríte. Naša štúdia potvrdzuje, že toto vyhlásenie je aktuálne pre vzťah,“ hovoria vedci.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Taxikár poskytol prístrešie osamelej žene, ktorá prežila blokádu Leningradu
Nasledujúci článok Tento neuveriteľne jednoduchý matematický trik vám pomôže vypočítať percentá behom sekundy