zaujimavosti 0 Zobrazení

V Česku majú troch ľudí nakazených koronavírusom

V Českej republike sú traja ľudia s potvrdenou nákazou novým koronavírusom
od Pavol 2020-03-02
 

Dvaja pozitívne testovaní sú v pražskej Nemocnici Na Bulovce a jeden je v Ústí nad Labem. Na mimoriadnej tlačovej konferencii to oznámil český minister zdravotníctva Adam Vojtěch, informuje spravodajský portál iDNES.cz.

"Všetky prípady sú na infekčnom oddelení. Pokiaľ ide o Bulovku, je to muž, ročník 1952, ktorý bol na konferencii na univerzite v Udine. Po návrate bol v domácej karanténe. U jedného z talianskych kolegov bol potvrdený covid-19, preto bolo vykonané vyšetrenie," uviedol minister s tým, že vyšetrenie bolo pozitívne a priebeh jeho ochorenia nie je vážny. Na Bulovke je hospitalizovaná aj Američanka. "Je to slečna zo Spojených štátov amerických, ročník 1999, ktorá študuje v Miláne," opísal Vojtěch s tým, že mladá žena bola v Prahe ako turistka, keď sa jej zhoršil zdravotný stav. Američanka cestovala spolu s kamarátkou z Ekvádoru, u ktorej bol test negatívny, no budú ho opakovať.

V Masarykovej nemocnici v Ústí nad Labem leží muž, ročník 1976. "Ide o Čecha, bol na dovolenke v Taliansku v Benátsku, rizikovom regióne," uviedol Vojtěch s tým, že muž bol na lyžiarske dovolenke spoločne s rodinou - manželkou a štyrmi deťmi . Tí sú v domácej karanténe, zatiaľ sú bez príznakov. "Priebeh ochorenia je u všetkých troch pacientov mierny, subjektívne sa cítia dobre," uviedlo ministerstvo zdravotníctva na Twitteri.

Vykonané testy u troch osôb teraz preskúma laboratórium v Berlíne. Riaditeľ Štátneho zdravotného ústavu Pavol Březovský povedal, že výsledky vyšetrenia sú s veľkou pravdepodobnosťou presné. Hlavná hygienička Eva Gottwaldová potvrdila, že v súčasnej chvíli prebieha epidemiologické šetrenie v súvislosti s novo nakazenými ako v Prahe, tak v Ústeckom kraji. Ich súčasťou je mapovanie osôb, s ktorými nakazení prišli od návratu zo zahraničia do kontaktu.

zdroj: idnes.cz, foto: 123rf.com

loading...
Predchádzajúci článok Horoskop na Marec 2020
Nasledujúci článok Jen vážila 108 kíl, schudla a stala sa Miss Veľkej Británie