zaujimavosti

Nezvyčajne, majiteľ firmy si znížil plat, aby ho zvýšil svojim zamestnancom

Dan Price je majiteľom americkej spoločnosti Gravity Payments, ktorá sa zaoberá platbami kartou. Pred niekoľkými rokmi sa odhodlal k nezvyčajnému činu
od Pavol 2020-03-05
 

Dan Price je majiteľom americkej spoločnosti Gravity Payments, ktorá sa zaoberá platbami kartou. Pred niekoľkými rokmi sa odhodlal k nezvyčajnému činu, píše portál BBC.

Všetko začalo v roku 2015, keď Dan Price chodil so svojou priateľkou Valeriou v kaskádových horách, ktoré sa majestátne tiahli nad Seattle, keď zistil od nej nepríjemné odhalenie. Keď kráčali, povedala mu, že jej život je v chaose, že jej prenajímateľ si mesačný nájom zvýšil o 200 dolárov a to aj napriek tomu, že pravidelne platila svoje účty. Valerie, s ktorou kedysi chodil, slúžila 11 rokov v armáde, zúčastnila sa dvoch misií v Iraku a teraz pracuje 50 hodín týždenne v dvoch zamestnaniach, aby sa dokážala užíviť a splnila si svoje životné ciele.

Jej ročný príjem činil 40-tisíc amerických dolárov, čo na život v Seatlli vôbec nestačilo. Zatiaľ čo on mal v tom čase 31 rokov a mal na dlhé obdobie zaistený príjem, ročne zarobil aj viac ako milión dolárov. Valeriin príbeh ho však silne zasiahol. „Ona je niekto, pre koho služba, česť a tvrdá práca presne vymedzujú, kto je ako osoba,“ hovorí Dan Price, majiteľ veľkej americkej spoločnosti.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Predchádzajúci článok Supermarkety majú kvôli koronavírusu tržby ako počas vianočných sviatkov
Nasledujúci článok Nasledujúce mesiace majú byť podľa meteorológov veľmi teplé