pribehy 678 Zobrazení

Počas vyprázdňovania kontajnerov v nich našiel smetiar dve spiace deti

Od tragédie ho delila iba chvíľa, nie je to prvý prípad, čo našiel niekoho spať v kontajneri
od Pavol 2020-03-09
 

Od tragédie ho delila iba chvíľa, nie je to prvý prípad, čo našiel niekoho spať v kontajneri.

Dave Pyne z britského mesta Holywell opísal čo sa mu stalo pri tom, ako šli vyprázdniť smetiak, uvádza portál dailypost.co.uk. Nie je to prvýkrát, čo počas svojej 16-ročnej práce ako smetiar našiel ľudí bez domova prespávať v smetiakoch. „Najznepokojujúcejšia udalosť bola pred dvoma rokmi vo Wrexhame. Vyprázdňoval som recyklačný kôš z kartónu a niečo sa mi nezdalo. Môj šiesty zmysel mi napovedal, že ho mám skontrolovať. Otvoril som poklop a začal sa prehrabávať odpadkami. Nemohol som uveriť vlastným očiam," opísal Dave.

Vo vnútri spali dve malé deti, chlapec a dievča vo veku okolo deväť alebo desať rokov. „Zobudil som ich a boli také vyplašené, že vyskočili a utiekli. Oznámil som to miestnym úradom, no odvtedy som o nich nič nepočul," povedal.

Svoj zážitok vyrozprával v súvislosti so správou britského Úradu pre ochranu zdravia a bezpečnosť. Ten približuje, že za posledných päť rokov prišlo takto o život minimálne sedem ľudí. Stále väčší počet ľudí bez domova, ktorí prespávajú v smetných nádobách, súvisi s ich narastajúcim počtom v celej Veľkej Británii.

Od apríla do decembra 2019 zamestnanci zaznamenali 109 prípadov, keď ľudia spali vo vnútri, alebo v blízkosti smetných košov.

zdroj: dailypost.co.uk, foto: pixabay.com

loading...
Tags smetiari
Predchádzajúci článok Dnes nás čaká najjasnejší supermesiac
Nasledujúci článok Tento mladík vám vyrazí dych! Odspieval hit Bohemian Rhapsody ako samotný Freddie Mercury