zdravie 0 Zobrazení

Dôležité nie je si umyť iba ruky, ale taktiež dezinfikovať mobilný telefón, pozrite sa ako nato

Prídete domov, poriadne si umyjete ruky a chytíte telefón, ktorý nie je dezinfikovaný. Ste tam, kde ste boli pre umývaním rúk
od Pavol 2020-03-14
 

Pri čistení telefónu sa musíte vyhnúť nebezpečným chemikáliám, preto vyberajte opatrne. Dezinfekčné obrúsky by mali túto úlohu splniť najlepšie. Štúdie zistili, že nový koronavírus, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie známe ako COVID-19, môže na niektorých povrchoch, vrátane vášho mobilného telefónu, pretrvávať niekoľko hodín, až dní. Závisí to od viacerých podmienok - teploty, vlhkosti prostredia, typu povrchu a podobne až deväť dní.

S mobilným telefónom manipulujete zrejmé dosť často a prikladáte si ho k tvári, čo znamená, že akékoľvek vírusy alebo baktérie, ktoré sa dostanú na váš mobilný telefón alebo kryt telefónu, sa môžu veľmi ľahko preniesť aj na vašu pokožku. Najbezpečnejšou metódou je použiť na čistenie obrazovky dezinfekčné obrúsky, ktoré obsahujú 70% izopropylalkoholu.

Ak máte na svojom mobilnom telefóne nalepené ochranné sklo, môžete použiť aj iný spôsob čistenia. V prípade, že si mobilný telefón chránite aj krytom, vyumývajte kryt mydlom pod tečúcou vodou aspoň 1 minútu raz denne.

loading...
Predchádzajúci článok Taliani si počas karantény spríjemňujú voľný čas spevom
Nasledujúci článok Tento internetový obchod je podvod: Zdravotné rúška nebudú nikdy doručené!