zaujimavosti 0 Zobrazení

Silné zemetrasenie zasiahlo Rusko, hrozba tsunami

Najviac ohrození sú obyvatelia severnej časti Kurilských ostrovov
od Pavol 2020-03-25
 

Túto nedeľu 22. marca ráno zasiahli dve silné zametrasenia Chorvátsko, ktoré si vyžiadali škody na budovách a vyžiadalo si život 15-ročného dievčaťa. Silné zemetrasenie zasiahlo aj Rusko, najviac ohrození sú obyvatelia severnej časti Kurilských ostrovov.

Zemetrasenie so silou  7,5 stupňa zasiahlo oblasť pri Kurilských ostrovoch na východe Ruska. Na Kurilách vyhlásili varovanie pred tsunami. Otrasy si nevyžiadali obete, ani nespôsobili závažnejšie škody. Podmorské zemetrasenie malo silu 7,5 magnitúda. Vyskytlo sa v Tichom oceáne blízko ostrovov Kurily. Varovanie vydali aj USA pre oblasť Havaja. Neskôr ho zrušili. Epicentrum zemetrasenia boli približne 230 km v hĺbke 50 km od ostrova Onekotan, ktorý, našťastie, nie je obývaný. 

Hovorca ministerstva pre civilnú obranu, mimoriadne situácie a likvidáciu následkov živelných katastrof pre spravodajský portál Sputnik uviedol, že zemetrasenie v riedko osídlenej oblasti s epicentrom približne 90 kilometrov severne od hlavného mesta Kamčatského kraja Petropavlovsk-Kamčatskij si nevyžiadalo obete na životoch a nespôsobilo ani výraznejšie materiálne škody. Úrady po zemetrasení nevydali varovanie pred vlnou tsunami.

Ostrovy sa nachádzajú v blízkosti Japonska. Aj tam pocítili otrasy, ale varovanie pred tsunami zatiaľ nevydali.

zdroj: imeteo.sk, teraz.sk, foto: google.sk

loading...
Predchádzajúci článok Počet nakazených na Slovensku sa zvýšil o 12, Slovensko má celkovo 217 prípadov
Nasledujúci článok Princ Charles mal pozitívny test na koronavírus