zaujimavosti 0 Zobrazení

Taliansko začína vidieť svetlo na konci tunela: krivka nových nakazených klesá

V Taliansku už miera nákazy koronavírusom klesá
od Pavol 2020-03-25
 

Po Číne je Taliansko jednou z krajín, ktoré boli najviac infikované a mala najviac úmrtí po prepuknutí koronavírusu; ich počet predstavuje doteraz viac ako 74 000 nakazených a viac ako 7 000 mŕtvych. Rusko čelilo tejto mimoriadnej udalosti a vyslalo desať lietadiel zo svojich vzdušných síl s lekárskymi expertmi a vybavením na pomoc v boji proti pandémii. Nakoniec, po nepriaznivom scenári v posledných dňoch, Taliansko vidí trochu svetla a čísla naznačujú, že prekonáva najhoršiu fázu.

Nákaza klesá

V posledných dňoch sa počet použitých testov zvýšil, od piatku bolo vyhodnotených asi 93 tisíc ľudí. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom sa počet nových diagnostikovaných prípadov znížil zo dňa na deň až o 60%. Minister zdravotníctva Lombardia (najviac postihnutého regiónu v Taliansku) Giulio Gallera oficiálne oznámil, že klesajúci trend sa potvrdzuje: „Môžeme povedať, že je to prvý pozitívny deň. Nie je čas ospevovať víťazstvo, ale nakoniec vidíme svetlo na konci tunelu. Už prekonávame vrchol tzv. Nákazovej krivky.“

Počet prípadov nákazy, ktorých bolo 3 900 v nedeľu, sa znížil na 3 700, ktoré boli zaznamenané tento utorok. Tento pondelok Lombardia zaznamenala najnižšiu mieru nákazy v celom Taliansku s 5,72%. Na druhej strane, relatívny nárast zaznamenali v Ríme o 11,63% a v regióne Emilia-Romagna, kde zaznamenali nárast o 12,97%.

Bohužiaľ, úmrtia pokračujú

Po prečítaní informácií Gallera oznámil, že za posledných 24 hodín prišlo o život 601 ľudí. Tento údaj nie je dobrý, ale nižší ako v nedeľu, keď bolo zaznamenaných 651 úmrtí. V piatok zahynulo 627 ľudí a v sobotu takmer 800 ľudí.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Česi postavili automaty na rúška
Nasledujúci článok Malý Riško dostal vytúžený liek v Budapešti