zaujimavosti 2,573 Zobrazení

Máme rekordný počet úmrtí za jeden deň na COVID-19

Šírenie nového koronavírusu sa nám darí spomaľovať, no zďaleka sme nevyhrali, k včerajšiemu dňu pribudli 4 úmrtia na COVID-19
od Pavol 2020-04-15
 

Za včerajší deň 14. apríla pribudlo 28 nových prípadov nakazy na COVID-19, pričom testovaných bolo 1439 ľudí. Bohužiaľ za posledných 24 hodín podľahli na koronavírus 4 pacienti, čo je nové najvyššie číslo úmrtí na Slovensku za 24 hodín. Celkový počet úmrtí na koronavírus na Slovensku je 6 pacientov. Vyliečilo sa 151 pacientov.

Okrem už známych dvoch prípadov ochoreniu podľahol aj 89-ročný pacient z Trnavy. Ďalšie prípady úmrtia sú z Domova sociálnych služieb v Pezinku. Dvaja pacienti zomreli na obojstranný zápal pľúc v Univerzitnej nemocnici Bratislava. "Jeden prípad je staršieho dáta, pacient zomrel 5. apríla v Domove sociálnych služieb v Pezinku," dodal Krajčí.

Z 93 klientov DSS v Pezinku bolo doteraz 55 pozitívnych, nakazených je aj deväť zamestnancov DSS. Okrem počtu prípadov nákazy na COVID-19 ministerstvo financií predstavilo novú makroprognózu Slovenska. Je nepriaznivá, keďže pandémia zapríčiní v roku 2020 hlbokú recesiu - pôjde až o 7,2-percentný pokles HDP. Ak vydržíme, môže nás však čakať výrazné oživenie. Na rok 2021 predpokladajú 6,8 percentný nárast ekonomiky.

loading...
Predchádzajúci článok Bratislavské letisko zverejnilo štatistiky po zákaze civilných letov v porovnaní s minulým rokom
Nasledujúci článok Vedci objavili nové príznaky koronavírusu. Jedným z nich je mravčenie, ktoré prechádza celým telom