sport 805 Zobrazení

Cristiano Ronaldo dostane v Juventuse kráľovský plat!

Za každú hodinu zarobí viac ako niekto za celý mesiac
od Pavol 2018-07-11
 

33-ročný portugalský futbalista Cristiano Ronaldo po 9 rokoch opúšťa Real Madrid. Portugalčan podpísal veľmi výhodný kontrakt.

Hráč a jeho agent Jorge Mendes sa v utorok stretli s predsedom Juventusu Andrea Agnelli v Grécku, aby diskutovali o posledných podrobnostiach dohody. Ronaldo podpisuje štvorročný kontrakt s ročnou mzdou vo výške približne 30 miliónov eur.

"Mám pocity ohromnej vďaky za tento klub a za toto mesto," napísal Ronaldo v otvorenom liste fanúšikom Realu Madrid. "Mám za sebou deväť absolútne nádherných rokov v tomto klube."

"Real Madrid si podmanil moje srdce a moju rodinu, a preto viac ako kedykoľvek predtým chcem povedať poďakovanie: ďakujem klubu, prezidentovi, riaditeľom, mojim kolegom, všetkým zamestnancom, lekárom, osobám a neuveriteľným ľuďom, ktorí v ňom pracujú."

V minulosti sa v médiách viackrát objavili správy o tom, že Ronaldo nie je v Madride spokojný aj kvôli neschopnosti Florentina Pereza ponúknuť mu adekvátne zvýšenie platu. Do Juventusu preto Ronaldo odchádza aj so štvorročnou zmluvou na 120 miliónov eur.

Suma 30 miliónov ročne neznie vôbec zle, ale čo keby sme ju skúsili rozpočítať. Ronaldo každý mesiac zarobí 2,5 milióna eur, každý týždeň 566-tisíc, každý deň 82-tisíc, každú hodinu 3400 eur, každú minútu 57 a každú sekundu 95 centov. Juventus za hráča Madridu vyplatil 100 miliónov eur, takže spoločne s kontraktom ho bude za štyri roky stáť 340 miliónov eur, pretože v Taliansku musia kluby zaplatiť aj rovnako vysokú daň za plat.

Čo hovoríte na tento plat?

loading...
Predchádzajúci článok Britney Spears udržiava svoje telo s diétou, ktorá zahŕňa hamburgery
Nasledujúci článok Najmladší princ už je pokrstený