zaujimavosti 1,829 Zobrazení

Zákaz nákupov pre dôchodcov mimo vyhradený čas - rozhodol krízový štáb

Krízový štáb okrem úpravy času pre nákupy dôchodcov od 09,00 do 11,00 zakázal pre nich nakupovanie v inom čase
od Igor 2020-04-22
 

V utorok po zasadnutí ústredného krízového štábu hlavný hygienik SR Ján Mikas upresnil opatrenie, týkajúce sa vyhradených nákupov pre dôchodcov v čase od 09,00 do 11,00 h. Seniori by podľa jeho vyjadrenia mali toto opatrenie dodržiavať vo vlastnom záujme.

Vyčlenenie predajného času od 9.00 do 11.00 h pre seniorov nad 65 rokov znamená pre týchto ľudí zároveň zákaz nakupovania v inom čase. Vyhradený čas v obchodoch pre dôchodcov sa netýka lekární a benzínových čerpadiel. "Aj v predchádzajúcom opatrení sme mali, že týmto osobám sa nakupovanie v iných časoch zakazuje," povedal Mikas.

"Budú hazardovať so svojím zdravím, so svojím vlastným životom, ak nevyužijú ten čas," dodal Ján Mikas. Cieľom prípadných kontrol nebude podľa hlavného hygienika vyberať pokuty, ale poučiť ľudí.

Od stredy 22. apríla budú otvorené obchody a prevádzky služieb do 300 m2 plochy, verejné stravovanie s výdajom cez okienko, vonkajšie športoviská bez šatní a sociálnych zariadení, dlhodobé ubytovanie bez stravy, vonkajšie trhoviská a predajne automobilov vrátane autobazárov.

Pre dôchodcov má tiež vláda pripraviť program stravných lístkov, za ktoré by si mohli na diaľku nakupovať obedy v reštauráciách. Vozili by im ich taxikári, ktorí doteraz nemohli fungovať.

foto: 123rf.com, freepik.com

loading...
Predchádzajúci článok Hlas zo známej reklamy na ponožky, ktoré nemajú páru patrí známemu superstaristovi
Nasledujúci článok Čaká aj Slovensko zníženie cien nafty a benzínu? Cena ropy neustále klesá