zaujimavosti 0 Zobrazení

Dôchodcom končia vlaky zadarmo

Od budúceho týždňa by pre dôchodcov mohlo skončiť cestovanie vlakom zadarmo, aby sa zamedzil zbytočný presún osôb v rizikových skupinách. 
od Pavol 2020-04-24
 

Od budúceho týždňa by pre dôchodcov mohlo skončiť cestovanie vlakom zadarmo, aby sa zamedzil zbytočný presún osôb v rizikových skupinách. 

Podľa hovorcu ministerstva dopravy Ivana Rudolfa sa kabinet bude týmto návrhom pravdepodobne zaoberať až budúci týždeň. Po jeho schválení by malo toto uznesenie aj okamžite začať platiť. „Dôvodom na dočasné opatrenie bola ekonomická motivácia na zníženie rozsahu cestovania vybraného okruhu cestujúcich okrem nevyhnutnej potreby, eliminovanie blízkeho kontaktu medzi cestujúcimi a s tým súvisiace zníženie rizika prenosu ochorenia COVID-19,“ píše sa v predkladacej správe. 

Jedným z argumentom rezortu, prečo chce zrušiť vlaky zadarmo pre dôchodcov, je fakt, že v apríli sa počet cestujúcich s lístkom zadarmo zvýšil. Nedôjde k úplne zákazu cestovaniu vo vlakoch, avšak už to nebude zadarmo.

Osoby nad 70 rokov budú môcť cestovať za cenu len 0,15 € za každých 50 km, osoby s ťažko zdravotným postihnutím budú mať možnosť využiť 60% zľavu zo základného cestovného, osoby s pravidelnou dochádzkou do zamestnania 50 % zľavu a osoby nad 60 rokov zľavu 40% zo základného cestovného.

zdroj: aktuality.sk, foto: 123rf.com, pixabay.com

loading...
Predchádzajúci článok Východ slovenska zasiahlo v noci silné zemetrasenie
Nasledujúci článok Nechutný prípad na Morave, muž si odmietol nasadiť rúško a vymočil sa do pečiva