zaujimavosti 710 Zobrazení

Výborná správa pre dôchodcov, vlaky zadarmo sa nakoniec nezrušia

Pozastavenie bezplatnej železničnej prepravy pre dôchodcov sa odložilo
od Pavol 2020-04-27
 

Pár dní dozadu sme vás informovali o tom, že od tohto týždňa by pre dôchodcov mohlo skončiť cestovanie vlakom zadarmo. Avšak vláda SR pozastavenie bezplatnej železničnej prepravy pre dôchodcov odložila. Uviedol to predseda Národnej rady (NR) SR a líder Sme rodina Boris Kollár vo videu na sociálnej sieti. Zároveň vyzval dôchodcov, aby obmedzili svoje cestovanie vlakmi.

"Posledné údaje zo železníc hovoria, že okolo 6500 dôchodcov denne využíva vlaky zadarmo," podotkol Kollár. Apeloval na dôchodcov, aby cestovali len v nevyhnutných prípadoch. Keď sa toto číslo zníži, ubezpečil, že určite nebude vydaný záväzný pokyn na dočasné zastavenie bezplatnej železničnej prepravy pre seniorov.

Minister dopravy Andrej Doležal podľa Kollára dostal pokyn z krízového štábu, aby predložil vláde dočasné zrušenie vlakov zadarmo pre dôchodcov. Samotný zákaz mal začať platiť od utorka (28. 3.). "Kontaktoval som okamžite pána premiéra, poprosil som ho, aby nám vyšiel v ústrety, aby to ešte nespravili teraz v utorok, presvedčil som ho a bol veľmi ústretový, že to ešte týždeň skúsime natiahnuť," poznamenal Kollár.

Minister dopravy tiež v pondelok skonštatoval, že mnohí dôchodcovia vlaky zadarmo aj v súčasnej situácii využívajú na voľnočasové aktivity a toto opatrenie tak bude na ich ochranu. Dočasným pozastavením bezplatnej železničnej prepravy pre seniorov sa mala zaoberať na jednom z najbližších zasadnutí vláda.

loading...
Predchádzajúci článok Na Slovensku sa najnovšie vyliečilo viac ľudí, než sa nakazilo na koronavírus
Nasledujúci článok Taxikár prepravuje pacientov s COVID-19 zadarmo, takto sa mu odvďačil nemocničný personál