zaujimavosti 0 Zobrazení

Niektorí ľudia si začínajú na rúško pripínať sponku s kvetom, toto je dôvod!

Nosenie rúška sa stalo neodmysliteľnou súčasťou našich životov, keďže podľa nariadenia je povinnosťou nosiť ho vždy a všade
od Pavol 2020-04-29
 

Nosenie rúška sa stalo neodmysliteľnou súčasťou našich životov, keďže podľa nariadenia je povinnosťou nosiť ho vždy a všade. Slovensko sa tak stalo krajinou rúšok, a dokonca je vzorom nielen pre celú Európu, ale aj pre celý svet.

Alergici aj astmatici s príchodom jari zažívajú v časoch pandémie koronavírusu ťažké časy. Nielen preto, že sa začalo najintenzívnejšie peľové obdobie, ale aj kvôli tomu, že sa zo strachu zo šírenia nákazy stávajú terčom. V dnešnej dobe je však kýchnutie či zakašľanie na verejnosti takmer trestuhodné. Pohľady okoloidúcich sú tak pre túto skupinu ľudí veľmi nepríjemné.

V zúfalstve si už niektorí začali na rúška písať nápisy ako „je to len alergia" alebo „som astmatik". Aj pre tento dôvod sa na sociálnych sieťach začal šíriť návod, ako dať okoliu najavo, že obavy z nákazy sú vo vašom prípade zbytočné. 

Prví s touto výzvou na sociálnej sieti prišli v susedných Čechách, kedy si alergici a ďalší ľudia s problémovým dýchaním pripínajú na rúško sponku s motívom kvetiny. Tým majú dávať svojmu okoliu jasne najavo, aké zdravotné problémy ich trápia. Tento nápad sa však zapáčil aj Slovákom, ktorí ho považujú za geniálny a určite ho majú v pláne vyskúšať aj v praxi.

Ak máte alergiu na pele a trávy, pripnite si na rúško sponku s kvetinou. Mala by byť väčšia a farebná, no nie veľmi ťažká, aby vám rúško nesťahovala z tváre. Drobná ozdoba ostatných upozorní, že zdrojom kýchania nie je koronavírus. Aj keď samotné kýchanie nepatrí medzi typické príznaky ochorenia COVID-19, takže ak si niekto vo vašom okolí kýchne, nemusí byť okamžite za tým koronavírus.

Predchádzajúci článok Z vystúpenia týchto 4 superstaristiek zostaneme ohromení
Nasledujúci článok Deti z osady v Krompachoch tvrdia, že ich zbili policajti za to, že opustili karanténu