zaujimavosti 1,886 Zobrazení

Ľudí pobúrilo, že hlavný hygienik dovolil, aby bol parlamentný bufet otvorený

Zatiaľ čo reštaurácie musia fungovať cez donášku či výdajné okienko, parlamentný bufet má výnimku
od Pavol 2020-05-01
 

Všetky reštaurácie a bufety na Slovensku musia byť zavreté alebo obmedziť svoju prevádzku kvôli koronakríze, keďže takto rozhodol krízový štáb. Niektoré reštaurácie už možno po skončení tejto krízy nebudú mať peniaze na fungovanie, avšak parlamentný bufet, v ktorom sa stravujú naši poslanci funguje v plnej prevádzke.

Ľudia sa o tom dozvedeli cez článok, ktorý napísal portál noviny.sk. Počas tlačovej konferencie sa redaktora spýtala hlavného hygienika, či toto obmedzenie stále platí, a či platí pre všetky reštaurácie a bufety, hlavný hygienik pohotovo odpovedal, že áno. Avšak, keď prišla otázka, že či platí zákaz aj pre ten parlamentný bufet, odpoveď bola nejasná: "Mal by. Prvýkrát počujem aj to, že je tam bufet."

Pre parlamentný bufet, ktorý navštevujú poslanci národnej rady, to ale neplatí. Denne si tam poslanci môžu vybrať z viacerých jedál a následne ho zjesť v priestoroch bufetu. Prečo je otvorený v čase, keď všetky reštaurácie a bufety majú byť zatvorené, nevedel ani hlavný hygienik. "Je potrebné si uvedomiť, že niekoľko tisíc obdobných zariadení musí byť zatvorených už jeden a pol mesiaca bez akéhokoľvek príjmu, sa mi zdá, že to nie je celkom férové voči týmto prevádzkam," vyjadril sa Marek Harbuľák zo Zväzu hotelov a reštaurácií pre portál noviny.sk

Reakcia hlavného hygienika po otázke redaktorky TV JOJ

zdroj: TV JOJ, noviny.sk,foto: flickr.com, pixabay.com

loading...
Predchádzajúci článok Máme rekordný počet testovaní na COVID-19
Nasledujúci článok Na Slovensku máme ďalšiu obeť na koronavírus