zaujimavosti 0 Zobrazení

V Rusku zaznamenali viac ako 10 000 nových prípadov koronavírusu

Podľa úradov zomrelo na prepuknutie koronavírusu v posledných hodinách 96 ľudí
od Pavol 2020-05-13
 

Rusko zdokumentovalo 10 228 nových prípadov COVID-19 za posledných 24 hodín, spolu tak dosiahli 242 271 prípadov, správu oznámilo dnes 13. mája ruské krízové ​​stredisko.

Aj keď sa zdá, že denný nárast zostáva zachovaný, agentúra uviedla, že miera infekcií klesla na 4,3 percenta v porovnaní so 4,9 percentami prezentovanými v predchádzajúci deň. Až doteraz je takmer polovica novo infikovaných asymptomatická.

Podľa operačného štábu za posledných hodín zomrelo ďalších 96 ľudí a od tohto prepuknutia vírusu zomrelo celkom 2 212 úmrtí. V hlavnom meste bolo 53 nových úmrtí.

Počet nových infekcií v Moskve vzrástol o 4 703 a v súčasnosti ich je spolu 126 tisíc. Koeficient rozptylu sa tu znížil na 0,91, čo je menej, ako sa zaznamenalo za tri po sebe nasledujúce dni. Podľa odhadov štátnej agentúry Itar Tass s najvyšším počtom infikovaných je toto číslo zo všetkých desiatich ruských regiónov rovnaké alebo menšie. Koeficient rozptylu v krajine je teda menší ako 1,01.

Aj keď sa zdá, že počet vykonaných vyšetrení a testov je povzbudivý, ruská podpredsedníčka vlády Tatiana Goliková potvrdila, že nezamestnanosť sa zdvojnásobila, keďže viac ako 1,4 milióna ľudí požiadalo o podporu v nezamestnanosti.

loading...
Predchádzajúci článok V Kolumbijskej nemocnici zachytili Pannu Máriu, ktorá sa zjavuje na nemocničných chodbách, kde sú pacienti s koronavírusom
Nasledujúci článok Rakúsko zvažuje darovať každému občanovi 500 eur, aby sa obchodníkom podarilo rozhýbať ekonomiku