zaujimavosti 1,396 Zobrazení

Počet prípadov na koronavírus za posledných 24 hodín narástol, máme aj ďalšie úmrtie

Na koronavírus za posledných 24 hodín bolo otestovaných 4084 ľudí
od Pavol 2020-05-16
 

Na koronavírus za posledných 24 hodín bolo otestovaných 4084 ľudí, z toho 13 prípadov bolo pozitívnych a pribudlo aj 1 úmrtie.

Permanentný krízový štáb informoval na portáli korona.gov.sk, že počet hospitalizovaných pacientov stúpol na 118. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú 3 osoby, umelú pľúcnu ventiláciu už druhý deň nepotrebuje žiadny pacient.

10 nových prípadov v piatok potvrdili v okrese Spišská Nová Ves. Po jednom pozitívnom teste zaznamenali v okresoch Dunajská Streda, Nitra a Prievidza.

Výsledky testovania zamestnancov a klientov zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja nepotvrdili prítomnosť koronavírusu ani u jednej z testovaných osôb. Informovala o tom Lenka Kukučková z tlačového oddelenia Úradu TSK. V priebehu niekoľkých dní otestovali takmer 3 tisíc ľudí.

Celkovo je tak na Slovensku 1 493 pozitívne testovaných ľudí. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na Covid-19 sa tak zvýšil na 28 a vyliečilo sa 1151 pacientov.

loading...
Predchádzajúci článok Predaj mentolových cigariet sa končí
Nasledujúci článok Výborná správa, pribudol iba jeden pozitívny prípad na koronavírus