zaujimavosti 519 Zobrazení

Slovensko vstúpilo do 4. fázy, otvorené môžu byť obchodné centrá, kiná a povolené sú aj hromadné podujatia do 100 ľudí

Od 20. mája Slovensko vstúpilo do 4. fázy uvoľňovania prísnych opatrení
od Pavol 2020-05-20
 

Vzhľadom na priaznivú epidemiologickú situáciu na našom území od stredy 20. mája Slovensko vstúpilo do 4. fázy, odkedy môžu byť otvorené obchodné centrá, kiná, divadlá, a povoľujú sa i hromadné podujatia do 100 ľudí. Taktiež je pri vzdialenosti väčšej ako 5 metrov od iných ľudí nosenie rúšok dobrovoľné. Od 1. júna sa otvoria aj materské školy a 1. až 5. ročník základných škôl.

Otvorené budú aj vonkajšie športoviská či reštaurácie s verejným stravovaním v interiéri. Znižuje sa potrebná plocha na jedného zákazníka z 25 m2 na 15 m2. Ak pocestujete do zahraničia a vrátite sa do 24 hodín, nebudete potrebovať ani test na koronavírus a nebudete musieť absolvovať povinnú karanténu. Test ani karanténu nebudú musieť od štvrtka 21. mája absolvovať ľudia, ktorí majú prechodný alebo trvalý pobyt na území Slovenska a odídu do Poľska, Česka, Maďarska, Rakúska,Chorvátska, Slovinska, Nemecka, Švajčiarska a vrátia sa do 24 hodín.

Všetky obchody zostávajú v nedeľu naďalej zatvorené. Na Slovensku bolo doposiaľ testovaných 145 474 ľudí, pričom máme 1495 pozitívne testovaných ľudí a 28 úmrtí. Aktuálne je pozitívnych 303 ľudí na COVID-19, keďže máme 1192 vyliečených pacientov.

loading...
Predchádzajúci článok Fantastická správa, nemáme nového nakazeného na koronavírus
Nasledujúci článok Podľa prieskumu je 80% Slovákov zato, aby obchody boli v nedeľu zatvorené