zaujimavosti 1,043 Zobrazení

Gastrolístky vyvolali búrlivú diskusiu. Príde ich koniec?

Gastrolístky sú bežným benefitom pre každého zamestnanca. V poslednej dobe však vyvolali búrlivú diskusiu
od Pavol 2020-05-23
 

Gastrolístky sú bežným benefitom pre každého zamestnanca. V poslednej dobe však vyvolali búrlivú diskusiu, je možné, že ich nebudete môcť využívať na nákup potravín, ale budete ich môcť minúť iba v reštauráciách.

Vláda týmto krokom chce pomôcť reštauráciam po koronakríze. „Presadzujeme aj pomoc reštauráciám. Napríklad stravné lístky by sa mali dať uplatniť len v reštauráciách, nie na nákupy v supermarketoch," uviedla podpredsedníčka vlády Veronika Remišová ešte v nedeľu v diskusnej relácii O 5 minút 12.

Odborníkom sa však takáto zmena nepozdáva, keďže by podľa nich na to najviac doplatil zamestnanec. Premiér však túto diskusiu viac prehĺbil potom, ako povedal, že touto cestou vláda nepôjde. V Programovom vyhlásení vlády sa pri stravenkách píše o ľubovôli zamestnanca.

„Zamestnancom umožníme vybrať si medzi gastrolístkami a finančným príspevkom na stravu," píše sa vo vládnom programe, čo sa nepozdáva zamestnávateľom: „Keď raz v tomto štáte platí nejaká mena, tak nech platí a nedopĺňajme ju inou menou. Ak by sa mali gastrolístky zrušiť, tak ich zrušíme. Ak zostanú, tak to budeme trpieť. Ale nech je to jasné," vyhlásil viceprezident Republikovej únie zamestnávateľov Mário Lelovský.

Je teda zrejmé, že o téme gastrolístkov sa bude ešte veľa diskutovať.

zdroj: tvnoviny.sk, hitky.sk, foto: stravenka.sk

loading...
Predchádzajúci článok Žene, ktorá od hladu ukradla potraviny v hodnote päť eur hrozí väzenie
Nasledujúci článok Polícia začala vyšetrovať prípad brutálne utýraných psov v osade