pribehy 928 Zobrazení

Matka zostala šokovaná, keď po 19 rokoch sa jej ozvala nezvestná dcéra

Ide o najdlhšie nezvestnú osobu, ktorá sa stratila ako neplnoletá, polícia ju márne hľadala 19 rokov
od Pavol 2020-05-29
 

Ide o najdlhšie nezvestnú osobu, ktorá sa stratila ako neplnoletá. Polícia ju márne hľadala 19 rokov. Ako 16-ročná ušla so svojím vtedajším frajerom. V spolupráci s políciou v Španielsku sa pripravuje jej návrat na Slovensko. Jej matka ju naposledy počula v telefóne rok po zmiznutí, a potom akoby sa po nej zľahla zem, informuje portál Nový Čas.

Silvia sa stratila v roku 2001, keď mala 16 rokov a bez dokladov odišla z domu v obci Húl v okrese Nové Zámky s priateľom. Ozvať sa jej mala po roku zmiznutia, keď jej dcéra oznámila, že žije v Žiari nad Hronom. Odvtedy sa pod ňou prepadla zem. Nezvestná sa mala v marci 2020 telefonicky ohlásiť svojej matke. Tá to oznámila na linke 158.

„Po desiatich rokoch sa jej priateľ obesil vo väzení, dcéra sa však nenašla. Ja som už stratila všetku nádej, až sa ozvala v marci, že je v Španielsku. Nemá však žiadne doklady a nechcela ísť na políciu. Bála sa, že by mala nejaký problém. Ona však nič neurobila,“ tvrdí jej matka Božena.

Polícii sa ozvala na sociálnej sieti aj tretia osoba s ďalšími informáciami. Identitu dnes už 35-ročnej Záhradníkovej majú preveriť zahraniční partneri polície v Španielsku. Nateraz Silvia z neznámych dôvodov odmietla možnosť ísť osobne na najbližší policajný útvar v Španielsku, čím by došlo k overeniu jej totožnosti a  stiahnutiu pátrania. „Nechcela do telefónu nič povedať, ale odvtedy sme v kontakte, aj fotky poslala. Podľa mňa sa jej niečo stalo, veď ako mohla tak dlho žiť bez dokladov a dostať sa až do Španielska? Ale všetko je dobré a povie mi, keď konečne príde a objímem ju,“ uviedla pre Čas.sk Silviina mama Božena, ktorá je šťastná že sa jej dcéra po rokoch našla.

loading...
Predchádzajúci článok Obdivuhodné! Babička, ktorá má 96 rokov vyrába rúška pre nemocnice
Nasledujúci článok Od stredy sa rušia vyhradené hodiny pre dôchodcov v potravinách