zaujimavosti 0 Zobrazení

Deti, ktoré vyrastajú v spoločnosti svojich babičiek, sú šťastnejšie

Bez pochýb, vplyv starých rodičov na vnúčatá je taký pozitívny, že dokonca zlepšujete ich vývoj
od Pavol 2020-07-09
 

Je známe, že preto, aby deti mali optimálny vývoj, je dôležité vyrástať v jadre zdravej rodiny, ale ukázalo sa, že vplyv babičky z matkinej strany je zásadný pre vývoj maloletých. Štúdia London School of Economics and Political Sciencie zistila, že vzťah detí s ich babičkami má výrazne pozitívny vplyv na ich šťastie.

V súčasnosti majú starí rodičia tendenciu byť aktívnejší, zdravší a vytvárajú si trvalejší vzťah so svojimi vnúčatami. Vzhľadom na to sa na celom svete robili rôzne výskumy vplyvu materských a otcovských prarodičov na vývoj, výchovu a šťastie, ako aj inšpiráciu u detí.

45 výskumov vykonaných po celom svete dokázalo podobnosť. Dieťa s väčšou pravdepodobnosťou vyrastie šťastne, ak matka dostane pomoc od príbuzného, ​​s osobitným dôrazom na to, ak je to pomoc od samotnej matky. Prítomnosť babičiek z matkinej strany je neoceniteľná a musíme im poďakovať. Sú neoceniteľnou podpornou sieťou pre matky a u detí zanechávajú stopy na duši, ktoré ich sprevádzajú po celý život, aby boli dobrými ľuďmi.

zdroj: multimedios.com, foto: 123rf.com

loading...
Predchádzajúci článok Prichádza druhá vlna? Za posledných 24 hodín pribudlo najviac prípadov posledných týždňov
Nasledujúci článok Joffrey de Peyrac už má 90 rokov: Ako v súčasnosti tento idol žien vyzerá