sport 0 Zobrazení

Francúzsko je majstrom sveta vo futbale 2018

Vo finále rozstrieľali Chorvátov
od Pavol 2018-07-17
 

Vo finále MS vo futbale 2018 v Rusku padlo až šesť gólov. Svetovým šampiónom sa napokon stalo Francúzsko, ktoré zdolalo Chorvátsko 4:2.

 

Futbalisti Francúzska sa druhýkrát v histórii stali majstrami sveta. Vo finále v Moskve zdolali Chorvátsko 4:2.

Tréner "trikolóry" Deschamps sa stal len tretím mužom, ktorý získal titul majtra sveta v pozícii hráča aj trénera. 

Titul z majstrovstiev sveta ako hráči aj ako hlavní tréneri mali doteraz len Brazílčan Mario Zagallo a Nemec Franz Beckenbauer. Teraz sa k nim pridal tretí - Francúz Didier Deschamps.

O triumfe "Les Bleus" rozhodol vlastný gól Maria Mandžukiča a presné zásahy Antoineho Griezmanna z penalty, Paula Pogbu a Kyliana Mbappého. Chorvátom nestačili góly Ivana Perišiča a Maria Mandžukiča.

Na tróne pre svetových šampiónov Francúzi vystriedali Nemcov, ktorí získali svoj štvrtý titul pred štyrmi rokmi v Brazílii. 

Tréneri finalistov Didier Deschamps a Zlatko Dalič poslali do hry rovnaké základné zostavy ako na semifinále. Obaja tiež na papieri zvolili taktické rozostavenie 4-2-3-1. Na hrote útoku "Les Bleus" tak nastúpil Oliver Giroud, podporovaný duom dovtedy trojgólových strelcov Mbappém a Griezmannom. V zostave Chorvátov nechýbal obranca Ivan Strinič, ktorý musel v semifinále s Anglickom striedať pre zdravotné problémy.

Francúzsko - Chorvátsko (zostrih zápasu)

Predchádzajúci článok Ľudia majú väčšiu empatiu za zbitých psov ako zranených ľudí
Nasledujúci článok Ako si môžete prečítať e-maily bez pripojenia na internet