zdravie 0 Zobrazení

4 antikoncepčné metódy, ktoré by ste nikdy nemali používať

Toto sú najhoršie metódy antikoncepcie podľa účinnosti
od Pavol 2018-07-17
 

Ak máte pohlavný styk a nechcete otehotnieť a chcete sa ochrániť pred sexuálne prenosnou chorobou, mali by ste vedieť, aké sú najúčinnejšie metódy antikoncepcie, ale predovšetkým by ste mali vedieť, ktoré z nich nie sú, takže ich za žiadnych okolností nepoužívajte.

Prerušovaný pohlavný styk

Jednoduchý, ale zraniteľný a málo odporúčaný mechanizmus je prerušovaná súlož. Podľa logiky by každý jednotlivec veril, že pokiaľ sa ejakulát nedostane do vagíny, existuje malá pravdepodobnosť tehotnosti.

To je pravda, ale pre lekársku vedu nie je ani rozpoznaná ako metóda antikoncepcie kvôli rôznorodým hodnotám, ktoré uvrhli štúdie vďaka množstvu faktorov, ktoré zasahujú do jej úspechu alebo neúspechu: mužská sebakontrola, aby sa zabránilo ejakulácii vo vnútri, kvapalina preejakulátora, ktorá sa vyskytuje častejšie, čím je väčšie vzrušenie, alebo deň ženského menštruačného cyklu.

Ogino-Knaus

Použitie tejto metódy bez kombinácie s bariérovou metódou sa neodporúča, pretože ovulácia môže byť oneskorená alebo pokročilejšia, čo otvára možnosť oplodnenia počas života vajíčka a spermií. Jeho účinnosť je nižšia ako 85%.

Metóda spočíva v tom, že pravidelným záznamom o trvaní cyklu sa vypočíta priemerný počet dní a je založený na predpoklade, že sa má zabrániť pohlavnému styku v dňoch, ktoré sú najbližšie k ovulácii, medzi 8 a 19 dňom. Navyše pred a po najplodnejšom období je nižšie riziko otehotnenia.

loading...
Predchádzajúci článok Ako si môžete prečítať e-maily bez pripojenia na internet
Nasledujúci článok Tvrdé slová od Krainovej pre Rytmusa, ktorá sa zastala Dary Rolins