zaujimavosti 0 Zobrazení

Rusko sa stalo prvou krajinou na svete, ktorá zaregistrovala vakcínu proti koronavírusu

Vladimir Putin ubezpečil, že ruská vakcína je „účinná“
od Pavol 2020-08-11
 

Rusko pokrstilo svoju vakcínu proti koronavírusu „Sputnik V“ (V ako víťazstvo) na úctu sovietskemu satelitu. Rusko sa stalo prvou krajinou na svete, ktorá  zaregistrovala vakcínu proti COVID-19. „Viac ako miliardu dávok“ si objednalo 20 zahraničných krajín, uviedol Kirill Dmitriev. Fáza sa skladá z 3 skúšok a začne sa v stredu. Štátny fond naznačil, že začiatok priemyselnej výroby je naplánovaný na september.

Počas tohto dňa prezident Ruska Vladimir Putin oznámil, že jeho krajine sa podarilo ako prvej na svete zaregistrovať vakcínu proti novému koronavírusu. "Dnes ráno bola vakcína proti novému koronavírusu zaregistrovaná po prvý krát na svete."  Putin uisťuje, že vakcína je „účinná“, prešla všetkými potrebnými testami a umožňuje dosiahnuť „stabilnú imunitu“ proti covid-19. Zároveň dodal, že očkovanie bude dobrovoľné. Putin verí, že aj zahraničné krajiny budú čoskoro schopné vyvinúť svoje vakcíny proti covid-19. „Dúfam, že naši kolegovia v zahraničí budú tiež úspešní vo svojej práci a na trhu s vakcínami bude existovať viac nápravných prostriedkov, ktoré je možné použiť,“ dodal Putin.

Rusko je v súčasnosti štvrtou krajinou na svete z hľadiska počtu nakazených na covid-19 - majú viac ako 897 tisíc potvrdených prípadov.

loading...
Predchádzajúci článok V lietadle z Amsterdamu na Ibizu sa strhla bitka kvôli rúškam
Nasledujúci článok Cigarety budú od nového roku drahšie. Vieme, koľko si priplatíte za škatuľku