pribehy 0 Zobrazení

Mladá žena sa pokúsila o poistný podvod a nechala si odpíliť ruku

Chcela sa stať milionárkou a zaplatila vysokú cenu. Teraz nemá peniaze ani ruku, ani slobodu
od Pavol 2020-09-14
 

Slovinský súd poslal na dva roky za mreže dvadsaťdvaročnú Juliju Adlešičovou, ktorá si v nádeji, že získa poistku v hodnote jedného milióna eur (26,5 milióna korún), odrezala vlani v januári na cirkulárke ruku. O končatinu sa pripravila za pomoci svojho partnera, ktorý od súdu tiež odišiel s trestom. Podľa stanice SKY News rok pred činom podpísala zmluvu s piatimi rôznymi poisťovňami. Partneri tak podľa súdu plánovali podvod dlho vopred.

Na všetko sa ale onedlho po incidente prišlo a žena nedostala ani korunu. Kým Adlešičová pôjde za mreže na dva roky, jej partner dostal od súdu ešte rok navyše. Jeho otec, ktorý o podvode vedel, odišiel s ročnou podmienkou. Dvojicu podľa žalobcov prezradila napríklad história vyhľadávania na internete. Priateľ Adlešičovej totiž deň pred činom hľadal, ako dobre funguje protéza.

Potom, čo si žena ruku odrezala ju partner vzal do nemocnice a tvrdil, že sa zranila pri rezaní konárov. Odrezanú končatinu dvojica nevzala so sebou a nechala ju doma. Podľa súdu sa tak chcela uistiť, že bude postihnutie trvalé. Privolaní policajti však ruku u nich doma našli a lekári ju žene opäť prišili.

Adlešičová napriek tomu ďalej trvá na tom, že je nevinná a zranila sa pri rezaní dreva. "Nikto nechce byť zmrzačený. Mám zničenú mladosť, prišla som o ruku v dvadsiatich rokoch. Len ja viem, ako sa to stalo," vyhlásila pred súdom. Bizarný prípad na Slovinsku pritiahol veľkú pozornosť verejnosti i médií. "Veríme, že rozsudky sú spravodlivé a primerané, a že poslúžia svojmu účelu," uviedla sudkyňa Marjeta Dvorníková.

Predchádzajúci článok Zlá správa pre živnostníkov, treba splácať odložené odvody a dane
Nasledujúci článok Nové pravidlá pri príchode z červených krajín