pribehy 747 Zobrazení

Taliansky tínedžer Carlo Acutis by mohol byť prvým tisícročným svätcom

Taliansky tínedžer, ktorý používal internet na šírenie viery, je na ceste k tomu, aby sa stal prvým svätým tisícročia katolíckej cirkvi
od Pavol 2020-10-12
 

Taliansky tínedžer, ktorý používal internet na šírenie viery, je na ceste k tomu, aby sa stal prvým svätým tisícročia katolíckej cirkvi.

„Génius informatiky v nebi“, aj takto pomenúvali nového blahoslaveného taliana Carla Acutisa, keďže Carlo mal osobitný talent na počítače a informatiku, mnohí hovoria o možnosti, že by sa stal patrónom internetu. Carlo Acutis zomrel na leukémiu v roku 2006 vo veku 15 rokov. V sobotu bol blahorečený na ceremónii v meste Assisi a bol posunutý o krok bližšie k svätému.

Tínedžer dokumentoval Eucharistické zázraky z celého sveta, ktoré publikoval na webovej stránku, ktorú sám vytvoril. 13. mája 2013 sa začal proces jeho blahorečenia, čím získal titul služobník Boží.

Cirkev tvrdila, že sa v roku 2013 prihováral z neba, aby vyliečil brazílskeho chlapca, ktorý trpel zriedkavou chorobou pankreasu. Je považovaný za najmladšieho súčasného človeka, ktorý bol blahorečený - posledná etapa pred svätým. "Našou métou nemá byť koniec, ale večnosť. Večnosť je naša vlasť. Už od počiatku sme v nebi očakávaní. Všetci sa rodia ako originály, ale mnohí zomierajú ako fotokópie."

zdroj: zivotopisysvatych.sk, bbc.com

loading...
Predchádzajúci článok Švajčiari si odhlasovali najvyššiu minimálnu mzdu na svete
Nasledujúci článok Hlavný hygienik zareagoval na návrh od trenéra Molnára ísť do Extrémnych premien