zaujimavosti 0 Zobrazení

Kto sa nepreukáže negatívnym testom, pôjde do karantény. Inak dostane pokutu 1650 eur

Premiér na tlačovej konferencií informoval o tom, že kto sa nepreukáže negatívnym testom na COVID-19, mal by mať povinnosť ísť do domácej karantény
od Pavol 2020-10-20
 

Celoplošné testovanie, ktoré sa bude konať v čase od 30. októbra bude s veľkou pravdepodobnosťou dobrovoľné s tým, že ľudia, ktorí sa nepreukážu akýmkoľvek testom, by mal mať povinnosť ísť do domácej karantény. Ak by došlo k porušeniu karantény mal by dostať pokutu až do výšky 1650 eur.

Premiér tiež informoval, že ľudia, ktorí nedôverujú plošnému testovaniu môžu sa dať otestovať v súkromnom testovaní. Na testovanie bude potrebných 20 tisíc zdravotníckych pracovníkov. Momentálne je na Slovensku 19 tisíc lekárov, 34 tisíc sestier, 3200 študentov, 400 zdravotníkov z armády.

Odmena pre pracovníkov by predbežne mala byť 7 eur na hodinu a rizikový príplatok za počet pozitívnych v okrsku, čo môže byť ah 20 eur. K dispozícií budú aj mobilné odberové jednotky. Tie budú testovať ľudí čo najbližšie k ich bydlisku, aby nebola zbytočná mobilita ľudí. Ide hlavne o rómske osady, informoval premiér.

zdroj: TASR, foto: 123rf.com

loading...
Predchádzajúci článok Hlavný hygienik zareagoval na návrh od trenéra Molnára ísť do Extrémnych premien
Nasledujúci článok Koronavírusu podľahla známa herečka, ktorá si zahrala v Arabele či Kameňáku