zaujimavosti 0 Zobrazení

Testovanie bude pokračovať o dva týždne a núdzový stav sa predĺži

Ak ste si mysleli, že po dvoch kolách testovania antigénovými testami sa všetko skončí, tak zrejme nie
od Pavol 2020-11-10
 

Ak ste si mysleli, že po dvoch kolách testovania antigénovými testami sa všetko skončí, tak zrejme nie. Premiér avizoval, že ďalšie kolo testovania na ochorenie COVID-19 na Slovensku by sa malo týkať len okolo 500 obcí a piatich menších miest, nie celých okresov či celej krajiny a bude prebiehať cez víkend o dva týždne (21. - 22. novembra). Informoval o tom premiér Igor Matovič po pondelkovom rokovaní ústredného krízového štábu (ÚKŠ). "Dal som návrh, aby sa budúcotýždňové testovanie konalo nie na úrovni okresov, ale aby sme testovali vyslovene obce a mestá, kde incidencia bola vyššia než jedno percento," povedal Matovič.

O prípadnom uvoľňovaní opatrení sa podľa jeho slov možno baviť, keď kĺzavý sedemdňový medián klesne pod 500. Tvrdí, že epidemiológovia odporúčajú zimu zvládnuť lockdownami.

Núdzový stav sa mal skončiť 14. novembra rovnako ako zákaz vychádzania.

Núdzový stav platí od 1. októbra na 45 dní s viacerými výnimkami. Obmedzenie pohybu neplatí v čase od 1.00 h do 5.00 h, nevzťahuje sa na osoby s negatívnym PCR testom alebo antigénovým testom na ochorenie COVID-19 vykonaným v rámci celoplošného testovania. ÚKS odporučil vláde predĺžiť núdzový stav o ďalších 90 dní.

zdroj: tvnoviny.sk, foto: Youtube/MOSR

Predchádzajúci článok Po tomto víkende hrozia výpadky v zásobovaní surovinami či potravinami
Nasledujúci článok Petíciu za odstúpenie premiéra podpísalo už viac ako 58-tisíc ľudí