zaujimavosti 735 Zobrazení

Zákaz vychádzania na Slovensku platí už od tejto soboty

Členovia vlády sa zhodli na tom, že zákaz vychádzania na Slovensku začne už v sobotu 19.12
od Pavol 2020-12-16
 

Členovia vlády sa zhodli na tom, že zákaz vychádzania na Slovensku začne už v sobotu 19.12. Už od soboty platí zákaz vychádzania s množnostvom výnimiek. Zatvoria sa všetky obchody i služby, okrem tých nevyhnutných (potraviny, drogéria, lekárne). Lyžiarske strediská i kostoly však ostávajú naďalej otvorené. Cestovanie po Slovensku obmedzené nebude. Vianoce však môžu spolu tráviť maximálne členovia dvoch domácností. Dodržiavanie tohto nariadenia môže kontrolovať polícia.

Dnes to oznámili minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) a vicepremiér pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina). Minister Krajčí označil epidemiologickú situáciu na Slovensku za mimoriadne vážnu. Vyzval preto, aby sa počas zákazu vychádzania stretli maximálne dve domácnosti a nedochádzalo k ďalším stretnutiam. 

Zo zákazu vychádzania bude platiť viacero výnimiek. Sú nimi okrem iných aj výnimka cesty za rodinou, do práce, ale aj na zabezpečenie nevyhnutných životných potrieb, nákup pohonných hmôt či cesta na poštu a výdajné miesto internetových a iných obchodov.

loading...
Predchádzajúci článok Hádanka, ktorá vám potrápi hlavu: koľko vážia zvieratká na obrázku?
Nasledujúci článok Šokujúce video: zdravotnej sestre padne z rúk novorodeniatko kvôli tomu, že chcela prijať hovor na mobile