zaujimavosti 0 Zobrazení

Čínu začína trápiť nový typ vírusu: norovirus

Príznaky, ako s ním zaobchádzať a prečo postihol Čínu
od Pavol 2020-12-20
 

Vírus, ktorý zasahuje Čínu, spôsobuje príznaky súvisiace so žalúdočnou nevoľnosťou. Norovírus v Číne naberá na sile a prvá vec, ktorú treba vedieť je, že k nákaze môže dôjsť pri konzumácii infikovaných produktov, pri dotyku s povrchmi kontaminovanými vírusom alebo pri kontakte s niekým, kto ho má.

Norovírus je v podstate gastroenteritída, to znamená zápal žalúdka a čriev, ktorý okrem silnej bolesti spôsobuje hnačky a zvracanie. Okrem toho môžete pociťovať nevoľnosť, horúčku, bolesti hlavy a fyzické nepohodlie. Pretože neexistuje žiadna liečba alebo lieky na boj proti tomuto vírusu, odporúča sa piť veľa tekutín, aby nedošlo k dehydratácii spôsobenej hnačkou alebo zvracaním.

Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb v Spojených štátoch (CDC) je najlepší spôsob, ako zabrániť nákaze, veľmi podobný ako u koronavírusu: neustále umývanie rúk, čistenie a dezinfekcia povrchov a dôkladné umývanie jedla pred konzumáciou.

V Číne v provincii Sichuan bolo hlásené vypuknutie norovírusu, ktoré postihlo 50 detí, a vo zvyšku krajiny bolo hlásených viac prípadov.

loading...
Predchádzajúci článok Polícia obvinila muža, ktorý nahlásil bomby v nákupných centrách
Nasledujúci článok Vírus zmutoval! To sú rozdiely medzi prvým a novým kmeňom covid-19