pribehy 665 Zobrazení

Spolu a držiac sa za ruky to bola srdcervúca smrť matky s dcérou

Fotografia, ktorá obletela internet a chytila za srdce milióny ľudí
od Pavol 2021-01-05
 

Žena, ktorá videla zomrieť svoju matku vedľa nej v nemocnici po tom, čo obe chytili Covid-19, prosila ľudí, aby prijali preventívne opatrenia. 76-ročná Maria Rico z Leicestershire si sňala kyslíkovú masku, aby sa mohla naposledy rozprávať so svojimi dvoma dcérami, napriek tomu, že vedela, že to urýchli jej smrť.

Anabel Sharma označila tento okamih za „srdcervúci“, povedala však, že je rada, že jej matka nezomrela sama. Zverejnila svoju záverečnú fotografiu s cieľom zvýšiť povedomie o tomto víruse. Pani Sharma z Whitwicku uviedla, že jej matka zomrela asi pol hodiny po odstránení masky. "Moja mama ich požiadala, aby si zložili masku, a povedali jej: 'Keď si to zložíme, bude to koniec. Nebudeš mať veľa času.' Povedala: 'Áno, viem, ale mám toho dosť‘,'“ povedala 49-ročná pani Sharma.

"Mali sme s ňou spolu asi päť minút, kým bola schopná rozprávať, potom stratila vedomie. Povedala nám, že sa nebojí smrti, že je pripravená. Povedala mi, že musím veľa bojovať, pretože mám doma deti.“

Sestra pani Sharmy, Susana, mohla byť tiež prítomná, keď mala na sebe osobné ochranné prostriedky: "Držali sme ju za ruku až do jej posledného dychu. S potešením viem, že sme s ňou mohli byť, a viem, že to prinieslo útechu aj mojej matke“.

Pani Rico bývala v rovnakom dome ako pani Sharma a jej manžel a ich tri deti, Noe, Izák a Jacob. Pani Sharma uviedla, že je presvedčená, že jedno z jej detí sa v škole nakazilo koronavírusom, a potom „desivou“ rýchlosťou „pozametalo“ rodinu. „Požiadala by som ľudí, aby dodržiavali všetky preventívne opatrenia a mysleli na ostatných,“ uzavrela.

loading...
Predchádzajúci článok Novoročná oslava sa pre 60 pasažierov skončila potopením lode
Nasledujúci článok Smrť zdravotnej sestry, ktorá zomrela dva dni po zaočkovaní. Čaká sa na výsledok pitvy