pribehy 0 Zobrazení

Smrť zdravotnej sestry, ktorá zomrela dva dni po zaočkovaní. Čaká sa na výsledok pitvy

Portugalská zdravotníčka zomrela dva dni po očkovaní vakcínou od konzorcia firiem Pfizer/BioNTech
od Pavol 2021-01-09
 

V Portugalsku došlo krátko po očkovaní zdravotného personálnu k tragickej udalosti. Jedna zo zdravotných sestier z Porta sa nechala zaočkovať novou vakcínou od Pfizer a BioNTech 30. decembra 2020, no na Nový rok za záhadných okolností zomrela. Presná príčina úmrtia zatiaľ nie je známa, výsledky pitvy by mali zverejniť v priebehu týždňa, informoval o tom portál Daily Mail.

Dvojnásobná matka, ktorá pracovala v pediatrii na portugalskom onkologickom ústave v Porte, vraj po očkovaní nezaznamenala žiadne nepriaznivé vedľajšie účinky. Otec pani Acevedo Abilio Acevedo pre portugalský denník Correio da Manha povedal: „Bola v poriadku. Nemala žiadne zdravotné problémy. Neviem, čo sa stalo. Chcem iba vedieť pravdu. Chcem zistiť, čo viedlo k smrti mojej dcéry.“

Vedenie nemocnice, kde pracovala pani Acevedo potvrdilo, že mŕtva žena bola 30. decembra očkovaná proti koronavírusu, a uviedli, že im nebol oznámený žiadny „nežiadúci účinok“, keď bola zaočkovaná. Portugalský onkologický inštitút vo svojom vyhlásení vyjadril rodine úprimnú sústrasť a ubezpečil ju, že zisťovanie príčiny smrti bude prebiehať podľa štandardných predpisov.

Acevedová pracovala v onkologickom inštitúte uplynulých 10 rokov. Žila so svojou rodinou na predmestí Porta, zomrela však v byte svojho priateľa v neďalekom meste Trofa. Nedávno sa na sociálnej sieti pochválila, že už má očkovanie za sebou, dlho sa z toho však tešiť nemohla. „Ešte večer na Silvestra sme boli spolu. Moja dcéra odišla z domu a vtedy som ju videl naposledy živú,“ dodal zronený otec v rozhovore pre portugalské médiá.

Zdravotná sestra bola jednou z 538 pracovníkov nemocnice, ktorí dostali vakcínu Pfizer-BioNTech.

zdroj: DailyMail.co.uk, foto: solarpix.com, google.com

loading...
Predchádzajúci článok Spolu a držiac sa za ruky to bola srdcervúca smrť matky s dcérou
Nasledujúci článok Našli sa dva účinné lieky, ktoré pomáhajú pacientom s covidom