zaujimavosti 0 Zobrazení

Toto sú výsledky celoplošného testovania

V termíne od 18. do 26. januára sa do skríningového plošného testovania na ochorenie COVID-19 zapojilo 2 949 017 ľudí
od Pavol 2021-01-28
 

Do prvého kola skríningového plošného testovania na ochorenie COVID-19 sa v termíne od 18. do 26. januára zapojilo 2 949 017 ľudí. Pozitívny výsledok testu malo 36 547 z nich, čo predstavuje 1,24 %. Testovanie sa zopakuje v 37 okresoch, ktoré dosiahli pozitivitu vyššiu ako 1,01 percenta. Najhorší výsledok v testovaní dosiahol okres Dunajská Streda s pozitivitou 3,3 percenta.

Minister zdravotníctva poznamenal, že čísla napriek platnému lockdownu neklesajú. Verí, že efekt testovania sa prejaví aj v poklese počtov ľudí v nemocniciach a mŕtvych. Premiér vyzval aj ľudí s negatívnym výsledkom, aby boli naďalej opatrní. Poďakoval samosprávam a všetkým zložkám, ktoré pomáhali s organizáciou testovania.

Krajčí opäť odporučil nosenie respirátorov v MHD. V stiesnených priestoroch alebo hromadných prostriedkoch radí obmedziť aj telefonovanie a rozprávanie. Matovič avizoval, že kontaktuje predstaviteľov najväčších obchodných reťazcov, aby pre svojich zákazníkov zabezpečili respirátory FFP2 a predávali ich bez marže.

loading...
Predchádzajúci článok Dávajte si pozor, aké doplnky stravy užívate, môžu spôsobovať komplikácie a dokonca rakovinu
Nasledujúci článok Zatiaľ čo na Slovensku sa o respirátory ľudia bijú v susednom Rakúsku ich rozdávajú zdarma