zaujimavosti 0 Zobrazení

Zahmlievajú vám okuliare pri nosení rúška, Amazon začal s predajom produktu, ktorý vám pomôže

Viete si predstaviť, že strávite až 12 hodín bez toho, aby sa vám nezahmleli okuliare pri nosení rúška? Tento semíš z mikrovlákna to dokáže, a stojí necelých 15 eur.
od Pavol 2021-02-01
 

Odkedy je nosenie rúška mimo domova povinné, narazili sme na niekoľko nepríjemnosti, ktoré sa vyskytujú pri ich nosení. Prvou nepríjemnosťou bola bolesť v ušiach. Potom sa prilepí na ústa a nos. A nesmieme zabudnúť na slávne „maskné“ (tvorenie akné). Našťastie na všetky tieto problémy už máme riešenie alebo aspoň liečbu, ktorá zmierňuje ich účinky. Avšak tí, ktorí nosia okuliare, čelia ešte jednej obtiažnosti, a to zahmlievaniu šošoviek.

Je to spôsobené kontrastom medzi teplotou vydychovaného horúceho vzduchu a teplotou okuliarov, ktorá je oveľa chladnejšia. A, bohužiaľ, teraz v zime sa tento problém stáva oveľa nepríjemnejším. Ako však môžeme zabrániť zahmlievaniu okuliarov pri nosení rúška? Niektorí vám odporučia, aby ste sklíčka vyčistili kúskom suchého mydla, iní pomocou sádry alebo pásky na zalepenie rúška na nose, a teda aby vzduch neunikal nahor. Samozrejme, existuje veľa domácich trikov, ktoré sa snažia tento problém vyriešiť, ale žiadny nie je taký efektívny ako semíš proti zahmlievaniu okuliarov, ktorý nájdete na Amazone.

Je to semíš z mikrovlákna s účinkom proti zahmlievaniu, ktorý môže trvať až 12 hodín. Má 300 použití a nevyžaduje použitie ďalších tekutín. Najlepšie na tomto malom náradí je, že je antistatické a platné pre hydrofóbne šošovky, takže je veľmi užitočné aj pre priezory motocyklových puzdier. Semiš by sa samozrejme nemal prať, pretože môže stratiť svoje vlastnosti. A pred použitím výrobca odporúča šošovky umyť mydlom a vodou, aby sa odstránili zvyšky, ktoré by mohli brániť ich správnemu fungovaniu. Tí, ktorí to už vyskúšali, ho neváhajú odporučiť, takže ak chcete skoncovať so zahmlievaním okuliarov, môžete si tento semíš zaobstarať za necelých 15 eur.

zdroj: diezminutos.com, foto: 123rf.com, amazon.es

loading...
Predchádzajúci článok Švédsko pozastavilo platby Pfizeru, žiada upresnenie počtu dávok v ampulke
Nasledujúci článok Testovanie bude opäť povinné pre všetkých