zaujimavosti 0 Zobrazení

5 návykov, ktoré zabíjajú tvoju energiu

Keď týchto 5 zlých návykov necháte stranou, rýchlo získate späť svoju životnú energiu, tvorivosť a schopnosť pracovať
od Pavol 2021-03-09
 

Tempo života v súčasnej západnej spoločnosti je búrlivé a vyčerpávajúce. Každý deň je plný čakajúcich aktivít a problémov, ktoré treba vyriešiť; Zdá sa, že technológia stále nedosahuje rýchlosť, ktorú vyžaduje vaša práca, a znásobenie tela i mysle, aby ste zvládli všetky problémy, o ktoré sa musíte postarať, sú povinnosťou.

Vieme, že máte určite stresujúcu prácu a keď prídete domov, nemáte potrebné prímerie, lebo povinnosti pretrvávajú. Vieme, že na konci dňa môžete mať pocit, že už nemáte síl a že vaša životná energia sa s pribúdajúcim časom znižuje na minimum. V tomto článku sme spísali týchto 5 toxických návykov, s ktorými by ste mohli skoncovať ešte dnes.

Verte tomu alebo nie, tieto činnosti, ktoré sa zdajú nepodstatné, ovplyvňujú vašu akcieschopnosť a vstrebávajú vašu duševnú slobodu a vnútorný pokoj, rozhodnite sa ich okamžite zanechať a uvidíte, ako sa vaša kvalita života výrazne zvýši o pár dní.

Neustále lipnete na svojej mobilnej obrazovke

Toto je skutočne súčasná závislosť tohto veku, ktorá vznikla neustálou potrebou preskúmať stav nášho virtuálneho života. Buď preto, že máte pocit, že by ste si mali skontrolovať svoj e-mail, aby ste zistili, či ste už dostali niečo, na čo ste čakali, alebo preto, že nechcete prichádzať o aktuálne dianie a novinky, ktoré sa objavujú na sociálnych sieťach, alebo preto, že skontrolujete niekoľko krát, či osoba, s ktorou chatujete, si už prečítala vašu chatovú správu. Keď znova a znova kontrolujete obrazovku svojho telefónu, ste neprítomný v skutočnom živote a vaša energia sa môže míňať tak rýchlo, ako batéria mobilného telefónu.

Byť tu a teraz je veľká výzva, ktorej ako sa zdá, vieme čoraz ťažšie čeliť. Je pravda, že na obrazovke sa súčasne zobrazujú tisíce virtuálnych lietadiel, ktoré vám umožňujú byť na viacerých miestach súčasne a komunikovať so svetom. Prístup k takejto technológii je veľkým prínosom našej doby, ale byť jej väzňom je zbytočné mučenie. Snažte sa podporovať fyzický a osobný kontakt, pokiaľ je to možné, namiesto kontaktovania ostatných prostredníctvom smartphonu; Keď premýšľate o otvorení aplikácie alebo prístupe na sociálne siete, aby ste sa na chvíľu odreagovali, urobte svojim očiam a mozgu priazeň a namiesto toho, aby ste tak konali, choďte na krátku prechádzku alebo si pokecajte s priateľom.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Pozrite si spôsob, akým používať respirátor opakovane
Nasledujúci článok Krátko po očkovaní vakcínou AstraZeneca na Slovensku zomrela 38-ročná učiteľka