zaujimavosti 0 Zobrazení

Jednoduché veci, ktoré pomaly ničia váš počítač. Robíte ich aj vy?

Počítače by nám mali uľahčovať život, ale mnohokrát sa stávajú príčinou stresu v dôsledku častých porúch
od Pavol 2021-03-24
 

Počítače by nám mali uľahčovať život, ale mnohokrát sa stávajú príčinou stresu v dôsledku častých porúch. Aby sme sa raz a navždy zbavili problémov z neustáleho fungovania operačného systému, je potrebné preskúmať možné príčiny. Kto by si myslel, že slúchadlá môžu mať vplyv na výkon stroja a že je lepšie uchovať batériu notebooku v chladničke?

Nedodržané poradie pripojenia notebooku do siete

Nemôžete najprv zasunúť zástrčku záťaže do zásuvky a potom pripojiť konektor k notebooku. Pri tomto postupe môže dôjsť k jednoduchému vyhoreniu napájacieho zdroja a v najhoršom prípade existuje možnosť, že sa základná doska pokazí. Správne poradie by malo byť nasledovné: najskôr sa konektor zasunie do notebooku, potom sa zapojí do zásuvky a až potom sa zapne notebook.

Pripojenie k elektrickej zásuvke bez vybratia batérie z notebooku

Ak často používate notebook s pripojením k elektrickej zásuvke, odporúča sa nabiť notebook približne na 50% až 60% a vybrať batériu. Ak ju necháte vo vnútri, časom stratí časť svojho výkonu, takže nebude na nič iné ako na napájanie nanajvýš na pár desiatok minút.

Vybratú batériu je najlepšie skladovať v chladničke, nie však v mrazničke. Pre väčšiu bezpečnosť by ste ju mali zabaliť do nepremokavého obalu. Takto nebude hrdzavieť a zachová si všetky svoje vlastnosti.

Použitie predlžovacieho kábla namiesto špeciálneho adaptéra

Skoky napájania alebo neočakávané prerušenia napájania môžu viesť nielen k okamžitej strate údajov, ale aj k vyhoreniu procesora. Aby ste sa chránili a minimalizovali všetky riziká, použite namiesto bežného predlžovacieho kábla špeciálny adaptér.

Toto zariadenie automaticky vypína napájanie v prípade silných rázov. Pokiaľ je to možné, je dobré kúpiť si aj regulátor napätia.

Netrpezlivosť po zapnutí alebo reštartovaní

Po zapnutí trvá počítaču úplné našťartovanie systému trochu času. Netrpezlivosť v takom prípade môže viesť k zlyhaniu operačného systému, skresleniu prenosu dát a výpadku prúdu.

Ak po niekoľkých minútach počítač beží pomaly, mali by ste skontrolovať zoznam spúšťacích programov a vyčistiť ho.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Vo veku 89 rokov odišla z tohto sveta Hana Hegerová
Nasledujúci článok Nemecko hlási 21 prípadov krvných zrazenín po podaní vakcíny od AstraZenecy, 7 z nich zomrelo