zaujimavosti 0 Zobrazení

Spoločnosť Volkswagen mení svoj názov na 'Voltswagen' v USA, aby zvýraznila výrobu elektromobilov

Elektrické vozidlá budú mať vonkajší znak s názvom „Voltswagen“, zatiaľ čo vozidlá s benzínovým motorom budú mať stále obvyklý „VW“
od Pavol 2021-03-31
 

Spoločnosť Volkswagen plánuje zmeniť svoj obchodný názov v USA na „Voltswagen“, aby poukázala, že jeho výroba bude smerovať viac k elektromobilom, a aby sa dištancovala od škandálu okolo manipulácie s reguláciou emisií znečisťujúcich látok vo svojich vozidlách, informovala v pondelok osoba oboznámená s plánmi.

Spoločnosť má podľa oznámenia osoby, ktorá požiadala o vystúpenie pod podmienkou anonymity, urobiť oficiálne oznámenie, pretože plány neboli zverejnené.

Spoločnosť v pondelok skoro ráno zverejnila vyhlásenie na svojej webovej stránke, v ktorom oznamuje zmenu názvu. Reportér denníka USA Today si všimol vyhlásenie pred jeho odvolaním. Dokument mal dátum 29. apríla.

Medzitým VW prijíma rezervácie na nové elektrické SUV ID.4 v USA. Je to jediný nový elektrický model spoločnosti na predaj v krajine. Existujú však plány na ďalšie, vrátane nostalgického opätovného vydania dodávky Microbus alebo Combi.

Aj napriek predaju ID.4 bude iba malý zlomok vozidiel VW na amerických cestách označený názvom „Voltswagen“. Väčšina predajov vozidiel spoločnosti v Spojených štátoch bude v blízkej budúcnosti aj naďalej poháňaná benzínom a bude naďalej označovaná ako „VW“. V minulom roku predala nemecká automobilka v Spojených štátoch necelých 326 000 vozidiel značky VW.

Osoba oboznámená s plánom uviedla, že meno spoločnosti Volkswagen Group of America, ktoré zahŕňa aj značky Audi, Bentley, Bugatti a Lamborghini, sa nezmení. Skôr iba „k“ v značke Volkswagen sa zmení na „t“.

Elektrické vozidlá budú mať vonkajší znak s názvom „Voltswagen“, zatiaľ čo benzínové vozidlá budú mať stále obvyklý „VW“, ale bez obchodných mien, dodala osoba.

Vo vyhlásení sa uvádza, že rozhodnutím sa malo dosiahnuť verejné vyhlásenie o budúcich investíciách spoločnosti do elektrických vozidiel.

Spoločnosť VW sa snaží očistiť svoj imidž po tom, čo americké úrady v roku 2015 zistili, že jej takzvané „čisté“ naftové vozidlá podvádzali pri emisných testoch. Vozidlá aktivovali kontrolu znečistenia počas testov Agentúry na ochranu životného prostredia, počas používania v uliciach ich však vypli.

Volkswagen sa v roku 2017 priznal k vine a súhlasil so zaplatením občianskych a trestných sankcií vo výške 4,3 miliardy dolárov, ako aj ďalších miliárd dolárov na spätné odkúpenie automobilov. Dvaja ľudia išli do väzenia.

zdroj: publimetro.com.mx, foto: AP

loading...
Predchádzajúci článok Vláda schválila dve nové výnimky zo zákazu vychádzania
Nasledujúci článok Toto ste o ikonickej minisérii Ježiš Nazaretský netušili