zaujimavosti 627 Zobrazení

Toto ste o ikonickej minisérii Ježiš Nazaretský netušili

Uplynulo viac ako 40 rokov od premiéry minisérie Ježiš Nazaretský, ktorú sme mohli vidieť niekoľkokrát aj v našich končinách
od Pavol 2021-04-03
 

Uplynulo viac ako 40 rokov od premiéry minisérie Ježiš Nazaretský, ktorú sme mohli vidieť niekoľkokrát aj v našich končinách. Táto miniséria má veľa okázalých faktov, ako napríklad „pápežské požehnanie“.

Takmer každý rok sa vysiela miniséria „Ježiš Nazaretský“. Okrem toho, že je jeho príbeh všeobecne známy, priťahuje divákov svojou premyslenou fotografiou a nezabudnuteľným soundtrackom. Tu je 5 zaujímavosti o tomto symbolickom veľkonočnom filme, ktorý mal premiéru v roku 1977.

1. Prečo postava Ježiša nemrkne?

Je to badateľný detail: počas najdôležitejších častí filmu má herec, ktorý hrá Ježiša, Robert Powell, oči otvorené. Je to úplne úmyselné, pretože režisér Franco Zeffirelli chcel zvýrazniť vzhľad, aby získal nadpozemský vzhľad. Powell teda okrem toho, že nežmurkal, musel použiť očné linky, aby zvýraznil tón svojich očí.

2. Film s pápežským požehnaním

Miniséria predstavovala rozhodujúceho strategického spojenca: pápeža Pavla VI. Ukázalo sa, že pápež poznal Franca Zeffirelliho ešte z čias, keď bol milánskym arcibiskupom, a keď producent Lew Grade komentoval jeho myšlienku adaptovať Ježišov život na minisériu, pápež trval na tom, že režisérom by mal byť „Zeffirelli a nikto iný“.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Spoločnosť Volkswagen mení svoj názov na 'Voltswagen' v USA, aby zvýraznila výrobu elektromobilov
Nasledujúci článok Medzi vakcínou od AstraZeneca a zrazeninami je súvislosť