zaujimavosti 0 Zobrazení

Pozor na to, kto vám ponúka úver! NBS varuje pred podvodnou bankou

Národná banka Slovenska (NBS) varuje pred FEB bank a uvádza, že tejto spoločnosti nevydala povolenie na vykonávanie činností banky na Slovensku
od Pavol 2021-04-12
 

Národná banka Slovenska (NBS) varuje pred FEB bank a uvádza, že tejto spoločnosti nevydala povolenie na vykonávanie činností banky na Slovensku. NBS upozornila, že neeviduje túto spoločnosť ani ako poskytovateľa bankových služieb na základe jednotného európskeho povolenia. 

Ponúka úver, pri ktorom musí klient vopred zaplatiť poplatok za jeho poskytnutie, čo je podvod. Preto Národná banka Slovenska neodporúča reagovať na ponuku úveru od FEB Bank. Poškodeným klientom odporúčame obrátiť sa na orgány činné v trestnom konaní a podať trestné oznámenie.

Stránka je síce v slovenčine a uvádza si ústredie v Paríži, no už na prvý pohľad je plná gramatických a štylistických chýb.

NBS dlhodobo upozorňuje klientov na finančnom trhu, aby dôkladne zvážili, s ktorou spoločnosťou vstúpia do zmluvného vzťahu. Oprávnenie na podnikanie jednotlivých subjektov si môžu spotrebitelia preveriť na internetovej stránke NBS.

zdroj: nbs.sk, foto: printscreen, feb-bank.com

loading...
Predchádzajúci článok Rusi žiadajú Slovensko o vrátenie vakcín Sputnik V
Nasledujúci článok Slovensko čaká veľké uvoľňovanie opatrení