zaujimavosti 0 Zobrazení

Spozornite: Ak používate Whatsapp, cudzí človek vám môže zablokovať účet

Aplikácia preto užívateľom odporúča jednoduchý krok, ako tomu predísť
od Pavol 2021-04-15
 

Ak ste častým používateľom aplikácie WhatsApp, možno by ste mali vedieť, že chatovacia aplikácia má závažnú bezpečnostnú trhlinu. Je možné, že útočník úplne pozastaví váš účet WhatsApp bez toho, aby sa odvolal na konkrétneho používateľa, a jediné, čo potrebuje, je vaše telefónne číslo, informovali o tom na portáli androidpolice.com.

Táto novoobjavená chyba používa dvojfázové overenie pomocou SMS správy. Pokiaľ sa totiž niekoľkokrát zle zadá prichádzajúci kód, na 12 hodín dôjde k pozastaveniu odosielania overovacích správ.

Tu prichádza na rad zložitá časť: keď je váš účet uzamknutý, útočník odošle správu podpory spoločnosti WhatsApp z jeho e-mailovej adresy s tvrdením, že jeho (váš) telefón bol stratený alebo odcudzený a že je potrebné účet, ktorý je priradený k vášmu číslu, deaktivovať. WhatsApp to „overí“ e-mailom s odpoveďou a pozastaví váš účet bez akýchkoľvek zásahov z vašej strany. Útočník môže postup opakovať niekoľkokrát za sebou, aby vytvoril vo vašom účte polotrvalý zámok.

Aplikácia každopádne všetkým užívateľom odporúča, aby si do účtu rovno pridávali aj e-mailovú adresu, čo páchateľom zabráni dostať sa k vášmu účtu. WhatsApp v posledných mesiacoh čelil vlne kritiky, najmä pre drsné podmienky, ktoré umožnili aplikácii prístup k dátam užívateľov.

loading...
Predchádzajúci článok Manželský pár pri oslave 50. výročia manželstva znovu vytvoril svoje svadobné fotografie
Nasledujúci článok Od pondelka platia nové pravidlá týkajúce sa rúšok a respirátorov