zaujimavosti 0 Zobrazení

V Dánsku štátna zamestnankyňa omdlieva na konferencii kvôli vakcíne proti koronavírusu

Tanja Erichsen, riaditeľka dánskej agentúry pre lieky, padla, keď šéf dánskeho úradu pre zdravie Soren Brostrom hovoril o zrušení používania vakcíny AstraZeneca.
od Pavol 2021-04-16
 

Tanja Erichsen, riaditeľka Dánskej agentúry pre lieky v Dánsku, upadla do bezvedomia na spoločnej tlačovej konferencii s dánskymi orgánmi, keď bolo oznámené konečné vyradenie vakcíny AstraZeneca proti koronavírusom po prípadoch trombózy.

Úradníčka náhle odpadla, keď k veci hovoril šéf dánskeho zdravotného úradu Soren Brostrom. Brostrom jej rovnako ako aj ostatní prítomní rýchlo prišli na pomoc a krátko nato bolo prerušené živé vysielanie. Neskôr prerušenú tlačovú konferenciu znovu spustili a uviedli, že Erichsen opustila miestnosť z vlastnej vôle, bola však prevezená do nemocnice na preventívne vyšetrenie.

Dánsko 14. apríla oznámilo, že prestane úplne používať vakcínu AstraZeneca a stalo sa prvou európskou krajinou, ktorá tak urobila pre podozrenie zo zriedkavých, ale závažných vedľajších účinkov. Vakcína bola na jeden mesiac paralyzovaná kvôli procesu očkovania, a to v okamihu, keď sa vo viacerých európskych oblastiach začali hlásiť prípady zrazenín, ktoré súviseli s podávaním vakcíny.

Samotný záber nájdete na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Od pondelka platia nové pravidlá týkajúce sa rúšok a respirátorov
Nasledujúci článok Od pondelka sa otvoria fitká a terasy