zaujimavosti 0 Zobrazení

Zobúdzate sa pred svitaním? Je to normálne, vysvetlime vám prečo je to tak

Máme pre vás vysvetlenie, je to vlastne evolučná vlastnosť.
od Pavol 2021-05-24
 

Dobrý a zdravý spánok sa javí ako sen (ktorý všetci chceme). To je dôvod, prečo sa budíme na svitaní a prečo je to normálne. a ak je to normálne. Poznáme to všetci, je to hrozná vec. Zaspíš trochu neskoro z nejakého dôvodu a musíš vstať skoro do práce. Okolo 2:30 v noci sa zobudíte a ráno sa tak cítite mierne unavený, stalo sa vám to? Máme pre vás vysvetlenie, je to vlastne evolučná vlastnosť.

Ak sa často budíte uprostred noci, je to tak preto, lebo to tak má byť. Ľudia si zvykli na jav zvaný „segmentovaný spánok“, spali sme štyri hodiny, budili sme sa jednu alebo dve a potom sme spali ďalšie štyri. Toto sú prirodzené biologické hodiny, ktoré sme sa naučili ignorovať.

Ľudia túto hodinu zvyčajne využívajú na meditáciu, písanie, pitie čaju alebo len tak iným spôsobom relaxujú, kým opäť nezaspia. Počas tejto doby váš mozog produkuje prolaktín, čo je hormón, ktorý podporuje relaxáciu. "Počas väčšiny evolúcie spíme určitým spôsobom. Prebúdzanie v noci je súčasťou normálnej fyziológie človeka,“ uviedol psychológ Greg Jacobs.

loading...
Predchádzajúci článok SHMÚ varuje pred dažďom i rizikom povodní
Nasledujúci článok V tomto kvíze pohorí až 90 percent vodičov: Viete, ktoré auto prejde križovatkou ako prvé?